„Môj syn bol v poslednej chvíli zachránený.“ To, čo povedala jeho matka je srdcervúce…

„Môj syn bol v poslednej chvíli zachránený.“ To, čo povedala jeho matka je srdcervúce…

27 januára, 2023 0 Od Redakcia

Svoj vlastný srdcervúci príbeh vyznáva hrdá mama, ktorej syn dokázal prekonať rakovinu a teraz je zdravý a je vojakom.

Dojímavý príbeh: „Obaja sme sa ocitli na pokraji zúfalstva, ale prežili sme.

„Povedali mi, že nemôžem mať deti. S manželom sme sa vzali veľmi rýchlo, z lásky na prvý pohľad. Obaja sme boli vo veku, keď sme túžili po dieťati a mali sme ho za cieľ. Ťažký cieľ. Dva roky snaženia, frustrácie, návštevy mnohých lekárov, operácie a jedno slovo, ktoré ma nikdy neopustí. Nemôžete mať deti, môžete sa dostať k prameňu, ale nevieme či budete piť vodu. Vtedy som prestala dúfať, prestala som sa snažiť. Ale zvláštny sen zanechal v mojej duši iskru. Moja mama ma svojimi radami zachránila. Bola som tehotná a nevedela som o tom, pretože lekár ma pripravoval na ďalšiu operáciu, ktorá bola poslednou snahou.

Moja mama povedala: „Počkaj, dcérka, počkaj, kým uvidíš tento mesiac, a nechaj to na ďalší. Moje dieťa sa už vtedy udomácnilo v mojej duši a tele. Nemohla som tomu uveriť, radosť bola veľká a moje očakávanie, že sa dieťa narodí zdravé. Ako tehotenstvo pokračovalo, o ťažkosti nebola núdza, prišiel čas pôrodu a dieťa začalo mať problémy. Obaja sme sa ocitli na pokraji zúfalstva, ale prežili sme. Po týždni sme už boli obaja v poriadku a doma, náš každodenný život je plný šťastia, ťažkostí a prekvapení. Chlapček mal jeden mesiac, bolo to krásne dieťa plné života, nakŕmila som ho a on si oprel hlavičku, aby zaspal v mojom náručí a tam sa rozplynul celý môj svet. Veľká hrča pod uchom. Panebože, pomyslela som si, čo to je?

Ukázala som ju manželovi a takmer mesiac trvala naša kalvária. Lekár prišiel na druhý deň, bola to nedeľa, nikdy na to nezabudnem. Lekár bol na dovolenke, chytil lietadlo a v nedeľu ráno bol v pôrodnici. Agónia kričí testy a opäť testy. Až kým mi nepovedali, že: “ Máte veľké šťastie“..Váš chlapček to zvládne…

„Teraz je z neho dospelý vojak“

Teraz ho vidím ako dospelého a vojaka, celé tie roky, čo som ho vychovávala, som sa bála, že sa niečo stane a všetko sa zmení, nikdy som mu to nepovedala. Viete, nedokážem slovami opísať, čo cítite, keď vám lekári oznámia, že situácia je ťažká a musíme počkať na vyšetrenia, v jednom okamihu je váš život stratený a odvtedy žijem v strachu a viete, že v srdci si hovorím, že bol ušetrený.  Moje dieťa je v poriadku, ale vždy mu hovorím, aby bol opatrný, lebo život je vzácny.

Venované môjmu synovi. Hrdá mama.“