Učiteľka ponížila chlapca pred celou triedou, pretože jeho matka bola upratovačka. Na stretnutí po niekoľkých rokoch dostala takú odpoveď, až ju zamrazilo!

Učiteľka ponížila chlapca pred celou triedou, pretože jeho matka bola upratovačka. Na stretnutí po niekoľkých rokoch dostala takú odpoveď, až ju zamrazilo!

7 novembra, 2023 0 Od Redakcia

Mal som spolužiaka Mišiho, ktorý bol priemerný študent, ale miloval jeden predmet, matematiku. Jeho rodina bola chudobná, ale dôstojná. Matka bola školskou upratovačkou a každý deň tvrdo pracovala. Mišimu po vyučovaní často pomáhala, bez ohľadu na to, že si ho spolužiaci kvôli tomu prvýkrát doberali. Neskôr si na to zvykli a prijali to.

Ale učiteľka biológie sa týmito takzvanými sociálnymi rozdielmi zaoberala oveľa viac ako my. Pretože Mišiho mama nemala takzvaný vysoký spoločenský status,  povedala mu, že si myslí, že nikdy v ničom neuspeje a bude hanbou spoločnosti! Pred celou triedou hovorila, že syn upratovačky nikdy nebude generálnym riaditeľom a syn riaditeľa nikdy „neklesne“ na jeho úroveň.

Chudák Miši nebol v pozícii, aby mohol učiteľkei niečo odvetiť….Na nedávnom stretnutí po niekoľkých rokoch bola učiteľka Ilona veľmi ponížená. Hoci sa z nej stala škaredá, stará žena, jej postoj sa nezmenil a jedného po druhom sa nás zlým tónom pýtala, kto čo robí. Keď prišla k Mišimu, spýtala sa ho:

„Miši, ty neumývaš podlahu, však?“

„Nie,“ odpovedal Miši. „Staviam domy.“

„Si robotník?“

„Vediem stavebnú spoločnosť, som jej majiteľ,“ povedal Miši.

Učiteľka zbledla a bolo na nej vidieť, že je „zamrznutá“, nedokázala nič povedať. Miši bol navyše veľkorysý a požiadal svojho šoféra, aby učiteľku po stretnutí odviezol domov.

Je teda pravda, že čas postaví každého tam, kam patrí. Každého kráľa na jeho trón a každého klauna do jeho cirkusu! Nie je dôležité spoločenské postavenie, ale vytrvalosť. Čo si myslíte?