11-ročné dievča šokovalo porotcov súťaže America’s Got Talent, keď počas reklamnej prestávky zaspievala silnú interpretáciu piesne „Amazing Grace“…

11-ročné dievča šokovalo porotcov súťaže America’s Got Talent, keď počas reklamnej prestávky zaspievala silnú interpretáciu piesne „Amazing Grace“…

21 septembra, 2023 0 Od Redakcia

Je ťažké tomu uveriť, ale nedávno mala premiéru 17. sezóna súťaže America’s Got Talent, čo znamená, že opäť nastal čas začať hľadať najväčšie hviezdy krajiny. Hoci takmer každý, kto sa počas šou zúčastní konkurzu, tak urobí na pódiu, počas utorkovej epizódy sa z jedného diváka stal súťažiaci, ktorý upútal pozornosť všetkých vrátane porotcov.

Madison Baez Taylorová sa pred svojím „improvizovaným“ vystúpením podelila s AGT o to, že napriek tomu, že má len 11 rokov, vždy bolo jej snom účinkovať v tejto šou. Rodáčka z Kalifornie sa zúčastňuje na nahrávkach šou od svojich štyroch rokov.

„Som najväčším fanúšikom súťaže America’s Got Talent,“ povedala. „A som tu.“

Zatiaľ čo ostatné nádeje AGT netrpezlivo čakali, kým na nich príde rad na konkurz, Maddie sa opýtali či by chcela sledovať šou z publika. S radosťou súhlasila a posadila sa do publika so svojím otcom.

Porotcovia nevedeli, že je v publiku.

Počas reklamných prestávok sa odovzdáva mikrofón, ktorý umožňuje členom publika spievať, aby sa publikum udržalo v napätí. Chvíľu pred tým, ako sa malo začať ďalšie natáčanie, dostala Maddie mikrofón. Maddie vstala zo svojho miesta a zaspievala úchvatnú verziu piesne „Amazing Grace“.

Nielenže zožala ovácie v stoji, ale všetci porotcovia sa otočili, aby videli, kto z publika spieva. Na podnet Simona Cowella okamžite vyšla na pódium a na konkurze predviedla silné a plačlivé prevedenie piesne „Amazing Grace“. „V prestávkach sa ľudí pýtame či by nechceli zaspievať nejakú pieseň a ja som sa doslova vrátil a počul som ten hlas a pomyslel som si: „Kto to do pekla je?“ Cowell povedal. „A potom vidím teba v publiku.“

Keď sa Maddie spýtali, ako by použila výhru 1 milión dolárov, cez slzy povedala, že by ju použila na výskum rakoviny.

Jej otec Chris už deväť rokov bojuje so štvrtým štádiom rakoviny. „Posledných deväť rokov som bojoval s rakovinou a tak sa naučila spievať,“ povedal po tom, ako sa pripojil k svojej dcére na pódiu. „Spievala mi v nemocnici počas mojich operácií, počas chemoterapií. Spievala mi a pomáhala mi, aby som sa cítil lepšie a darí sa mi veľmi dobre.“

Zlatý bzučiak

Nakoniec prišiel čas hlasovať a hoci sa zdalo, že je to bezvýchodisková situácia, Howie Mandel všetkým uľahčil rozhodovanie tým, že stlačil zlatý bzučiak a poslal Maddie priamo do živých vystúpení. Pre všetkých v divadle to bol mimoriadne emotívny moment a pre Maddie nepochybne splnený sen.

Dojemný konkurz si môžete pozrieť v nasledujúcom videu.

„Nežartujem. Za všetky tie roky, čo sme to kedy robili, sa to vlastne ešte nikdy nestalo. Zvyčajne odchádzam počas prestávky, pretože ľudia spievajú, takže toto je vlastne opak. V skutočnosti ma to vrátilo späť do miestnosti,“ povedal Cowell.

Maddiein konkurz mi vohnal slzy do očí. Dúfam, že to v tejto súťaži dotiahne ďaleko! Veľmi si to zaslúži. Zdieľajte a ďalej!