2-ročnému dieťaťu konečne po prelomovej operácii odstránili materské znamienko „Batman“.

2-ročnému dieťaťu konečne po prelomovej operácii odstránili materské znamienko „Batman“.

28 januára, 2022 0 Od Redakcia

Každé dieťa na svete sa narodí jedinečné – no priznajme si, niektoré deti sú tak jedinečne výnimočné, že sa každý na pôrodnej sále zastaví.

Lunu Tavares-Fenne privítali na svete, jej rodičia boli v šoku. Lunina tvár bola pokrytá obrovským materským znamienkom, ktoré pripomínalo Batmanovu masku.

Luna sa narodila s vrodeným melanocytickým névom, kožným ochorením, ktoré spôsobuje abnormálne tmavé škvrny, zvyčajne na tvári.

Rodine bolo odporučené, aby dostala Lunu potrebnú liečbu, ktorá zahŕňala niekoľko operácií, najmenej šesť.
Mnoho rodičov v Carolinej situácii sa možno skrývalo a vyhýbalo sa očiam verejnosti – ale statočná matka sa rozhodla podeliť sa o Lunin príbeh a šíriť povedomie o chorobe svojej dcéry. Vytvorila instagramovú stránku, kde ľudia mohli nahliadnuť do každodenného života rodiny.

Keď Lunin príbeh získal medzinárodnú pozornosť, dozvedeli sa o nej lekári na celom svete. Jeden taký jednotlivec bol slávny lekár v Rusku.

Po vypočutí si o Luninej konkrétnej situácii chirurg-onkológ Dr. Pavel Borisovič Popov kontaktoval Carol a ponúkol jej liečbu, ktorá nie je dostupná v Spojených štátoch.

Ale liečba, nazývaná fotodynamická terapia, bola finančne náročná, a tak rodina požiadala o pomoc verejnosť. Lunina rodina vytvorila finančnú zbierku na pomoc s nákladmi a vyzbierala 70 000 dolárov od ľudí, ktorí chceli malému dievčatku pomôcť.

Posledných pár rokov cestovali Carol a Luna do Ruska, aby tam urobili testy a začali liečbu. Napriek pandémii sa rodine podarilo vycestovať, no nedávno Luna odcestovala do Brazílie, aby tam strávila Vianoce s rodinou svojej mamy, keďže Carol je pôvodom odtiaľ.

 

Po Vianociach Luna musela ísť znova do Ruska, aby tam dostala viac ošetrení na klinike v Krasnodare. Našťastie, všetky doterajšie operácie boli úspešné.

A čo viac, Dr. Pavel Borisovič Popov je s výsledkom viac než spokojný – verí, že riziko, že Luna dostane rakovinu sa drasticky znížilo.

Luna dodnes podstúpila množstvo operácií a pred pár dňami Carol zdieľala fotku svojej dcérky po všetkých tých zákrokoch. Dievčatko je veľmi šťastné, rovnako ako aj jej rodičia.

„Luna necíti bolesť. Tancovala niekoľko hodín po operácii,“ povedala Carol podľa denníka The Daily Mail.

Prajeme tomuto anjelikovi veľa zdravia 💕.