2,5-ročné dieťa sa stalo jedným z najmladších členov Mensy!

2,5-ročné dieťa sa stalo jedným z najmladších členov Mensy!

8 júla, 2022 0 Od Redakcia

Každá generácia má svoje zázračné dieťa. Deti, ktoré vykazujú výnimočné schopnosti, vás vďaka svojim fenomenálnym schopnostiam prinútia veriť v zázraky. Podobne aj Isla McNabbová robila určité veci, z ktorých sa jej rodičom postavili chlpy na krku…

Tak ako každé iné 2,5-ročné batoľa, aj Ilsa McNabbová rada sleduje „Blippi“ na YouTube. Ale na rozdiel od každého iného batoľaťa má aj niektoré neobyčajné schopnosti, ktoré jej rodičom zamotali hlavu. Jej matka Amanda, ktorá je audítorka a otec Jason, ktorý je zubár, si všimli Ilsine hračkárske písmená abecedy v konfiguráciách rozmiestnených po celom ich dome.

Ich domáca mačka mala vedľa seba písmená C-A-T. Kým vedľa pohovky videli S-O-F-A.

Prišli na to, že to ich batoľa skladá tieto písmená. Ohromení jej schopnosťou nielen rozpoznávať slová, ale ich aj hláskovať, sa rozhodli dať jej otestovať IQ. Dosiahla najvyšší percentil, 1 %. Na základe jej výsledkov ju pozvali za člena Mensy, ktorá ponúka členstvo len ľuďom, ktorí dosiahli 2 % najlepších výsledkov.

Vďaka tomu sa vo veku len 2,5 roka stala jedným z najmladších členov tejto organizácie!

Jej rodičia si okolo jej druhých narodenín všimli, že ich dcéra bez akejkoľvek pomoci vyslovuje slová. Darovali jej tablet a napísali naň slová, ktoré dieťaťu umožnili vyslovovať. Jej otec napísal slovo „červená“ a ona ho bez problémov vyslovila. To isté urobila so slovami „fialová, modrá a žltá“, jej matka si bola istá, že sa jej pomýli slovo „oranžová“, ale batoľa ho tiež skúsene vyslovilo.

„Zdalo sa, že všetko, čo sme na ňu hodili, hneď pochopila,“ povedal jej otec a dodal: „Bolo to neuveriteľné.“ Rodičia ju naďalej učili nové slová a čoskoro jej slovná zásoba presiahla 500 slov. Nedávno navštívili svojho pediatra a spomenuli mu, že Ilsa je expert na čítanie.

Lekár si myslel, že rodičia tým myslia, že dokáže opakovať rozprávky pred spaním, ktoré počuje, ale keď začala čítať plagát v ordinácii, bol šokovaný.

Väčšina detí začína čítať vo veku 6 až 7 rokov. Islina inteligencia sa však neobmedzuje len na čítanie. Dokáže aj počítať; dopredu aj dozadu. Rovnako ako jednoduché matematické súčty. Ako väčšina inteligentných detí, ani Isla nespí toľko ako bežné batoľa, čo jej rodičov unavuje.

Tí tiež neuvažujú o žiadnom ďalšom testovaní, pretože ako hovorí jej matka: „Nemôžem dopustiť, aby vedela, že je múdrejšia ako ja.“ Isla McNabbová je určite výnimočné dievčatko, ktoré má pred sebou svetlú budúcnosť.

Zdieľajte tento článok s ostatnými 🙂