26-ročná Helen zistila, prostredníctvom videa na TikToku, v ktorom si vyskúšala kozmetický trend, zdrvujúcu správu. Toto by nečakala ani v najhoršom sne!

26-ročná Helen zistila, prostredníctvom videa na TikToku, v ktorom si vyskúšala kozmetický trend, zdrvujúcu správu. Toto by nečakala ani v najhoršom sne!

30 marca, 2024 0 Od Redakcia

Konkrétne Helen Benderová sledovala techniku v starostlivosti o tvár s názvom „Gua sha“, ktorá má v Číne viac ako 2 000 rokov a spočíva v masírovaní tváre plochým nástrojom, kým sa na pokožke neobjavia malé červené stopy a sľubuje čistejšiu, žiarivejšiu a hladšiu pleť.

Keď to mladé dievča začalo skúšať v apríli minulého roka, všimlo si veľkú hrču na ľavej strane krku a so znepokojením podstúpilo testy, ktoré odhalili ďalších 20 nádorov na jej tele. Lekári jej povedali, že ide o agresívny typ rakoviny, melanóm a dali jej šesť týždňov života.

26-ročná Helen zvádza ťažký boj s rakovinou

Po počiatočnej liečbe sa stav zlepšil a nádory sa začali zmenšovať, 26-ročná Helen však už osem mesiacov pokračuje v liečbe. „Techniku som začala používať, keď som si všimla hrčku. Nebola som si istá, čo to je. V skutočnosti, keďže som často chorá na prechladnutie a podobne, myslela som si, že je to len zdurená lymfatická uzlina. Potom som si všimla, že som náhle veľmi schudla.

Bola som šťastná, že som taká štíhla a neuvedomovala som si, že je to rakovina. Keby som včas nepoužila techniku Gua Sha, asi by som nestihla konať. Mohla som zomrieť,“ zdôraznila 26-ročná žena pre Dailymail. Dodáva: „Vedeli sme, že jedinou možnosťou je imunoterapia. Šanca, že zaberie, bola 50 na 50 a v prípade, že by nezabrala, rovnalo by sa to smrti.“

V súvislosti so začiatkom liečby poznamenala, že spočiatku prinášala nežiaduce vedľajšie účinky, nádory jej opuchli a čelila mimoriadne bolestivej každodennej rutine a dodala, že „cudzí ľudia ma zastavovali na ulici, keď na mne videli nádory a hovorili mi, že sa za mňa budú modliť“.

Na záver dodáva: „Mám pred sebou ešte 1,5 roka užívania liekov, pričom lekári predpokladajú, že k remisii dôjde za necelé dva roky. Kvalita môjho života je teraz veľmi dobrá“ a každému dala radu: „Nechajte sa vyšetriť, choďte k lekárom“.

Podeľte sa o je príbeh aj s ostatnými a my jej prajeme skoré uzdravenie!