5 RASTLÍN, KTORÉ PRIŤAHUJÚ PENIAZE AKO MAGNET!

5 RASTLÍN, KTORÉ PRIŤAHUJÚ PENIAZE AKO MAGNET!

10 apríla, 2024 0 Od Redakcia

Pre dobrý tok peňazí staré čínske učenie hovorí, že tieto rastliny by ste mali mať vo svojom byte alebo kancelárii. Staroveká čínska filozofia feng šuej, ktorá verí, že harmóniu možno vytvoriť technikou usporiadania obytného priestoru a správneho usporiadania nábytku, nám prezrádza aj to, ktoré rastliny údajne dokážu prilákať peniaze do nášho domova.

Sú to krásne rastliny, ktoré je pekné pestovať a priniesť viac zelene do každodenného života, a môžete ich mať doma aj v kancelárii.

1. Bambus

Ide o ideálnu rastlinu pre každého, kto verí, že rastlina môže priniesť peniaze do ich domova, no zároveň neradi venuje veľkú pozornosť izbovým kvetom. Bambus je veľmi nenáročný na pestovanie, vyžaduje len mierne množstvo vody a slnečného žiarenia.

2. Krasula

Táto rastlina sa nazýva aj rastlina peňazí a je logickou voľbou pre vyznávačov feng shui, ktorí potrebujú viac peňazí. Aby sa krasula úspešne rozvíjala, potrebuje veľa mierneho zavlažovania.

3. Jazmín

Okrem toho, že jazmín vonia ako parfum a pôsobí mimoriadne elegantne, je krásna rastlina, ktorá láka peniaze, aj keď pravidlá pestovania jazmínu sú trochu komplikovanejšie.

4. Bazalka

Jedno z obľúbených korení kuchyni je vraj magnetom na peniaze a ochranu pred negatívnou energiou. Pokojne ju môžete pestovať aj v dome pri okne, aby mala dostatok slnka, ktoré potrebuje.

5. Levanduľa

Podľa učenia Feng Shui je levanduľa jednou z rastlín, ktoré majú silu priťahovať bohatstvo. Na jej napredovanie potrebujete dobrý substrát a pravidelnú zálievku.

Zdieľajte článok aj s ostatnými :).