57-ročná žena porodila chlapčeka 5 rokov po strate dospievajúcej dcéry…

57-ročná žena porodila chlapčeka 5 rokov po strate dospievajúcej dcéry…

24 januára, 2022 0 Od Redakcia

57-ročná žena z New Hampshire porodila chlapca po piatich rokoch straty svojej dospievajúcej dcéry v dôsledku neočakávanej choroby a v skutočnosti to bola strata jedného dieťaťa, ktorá ich prinútila hľadať ďalšie. .

Higginsová a jej manžel Kenny Banzhoff z Concordu smútia za svojou zosnulou dcérou Molly. Higginsová povedala, že ju inšpirovalo, aby sa pokúsila o ďalšie dieťa.

„Prekonali sme šance,“ povedal Banzhoff. „Som na ňu taký hrdý, cez celú vec bola ako vojak.“

„Začala som snívať o tom, že by som chcela mať dieťa, a pomyslela som si: Dobre, Barb, to je trochu šialené,“ povedala pre NBC Boston.

Povedala: „Bol to dosť vytrvalý sen. Zobudila som sa s pocitom, že potrebujem ďalšie dieťa. Mala som vtedy 53 rokov.“

Napriek tomu sa nemohla zbaviť myšlienky, že privítanie nového dieťaťa na svete je cesta, ktorou sa mala vydať.

„Veľmi som pripútala (sny) k môjmu procesu smútku a prešlo pár rokov, keď som mala v hlave takúto podmanivú myšlienku, že by som mala mať dieťa,“ povedala v relácii TODAY. „Sen bol celkom konzistentný.“ Po nájdení IVF kliniky v Bostone, ktorá by liečila niekoho v Higginsovej veku, sa pár údajne rozhodol posunúť dopredu s tehotenstvom.

Higginsová tiež pripísala svoj aktívny životný štýl za bezproblémové tretie tehotenstvo a povedala, že vzpierala až do dňa, keď začala pôrod. Bábätko, ktoré sa narodilo o mesiac predčasne, vážilo 2,4 kg a teraz je späť doma a má sa dobre po tom, čo strávilo tri dni v nemocnici, kde prišlo na svet. Pokiaľ ide o dieťa vo veku 57 rokov, čo z nej robí najstaršiu ženu, ktorá kedy porodila v New Hampshire, podľa Concord Monitor Higginsová povedala, že jej vek nebol faktorom pri rozhodovaní o ďalšom dieťati.

„Nikto nemôže porodiť dieťa a s istotou vedieť, že to dieťa uvidí vyrastať,“ povedala pre portál a dodala, že „nezaujímajú ju vonkajšie úsudky ani faktory.“

„Nikto neporodí dieťa a nevie s istotou, že bude nažive, aby videl, ako to dieťa vyrastie,“ povedal Higginsová, ktorá až príliš dobre vedela o nepredvídateľnosti života.

„Sme len my a Jack a náš každodenný život. Zatiaľ je to dobré,“ povedala TODAY. „Kto vie, ako sa budem mať o 10 rokov, ale kto vie, ako sa budete mať vy o 10 rokov? To nie je niečo, čo môže niekto predvídať, a prečo by Jack nemal byť nažive len preto, že som stara?“

„Jack je tu,“ dodala. „Je to malý chlapec na tomto svete a môže žiť  svoj život.“

 

Čo si o rom myslíte vy? Aký je Váš názor na to, mať dieťa v takomto veku…