6-ročné dieťa s autizmom malo najosamelejšie narodeniny. Na jeho oslavu prišlo len jedno dieťa…

6-ročné dieťa s autizmom malo najosamelejšie narodeniny. Na jeho oslavu prišlo len jedno dieťa…

19 októbra, 2022 0 Od Redakcia

Detské oslavy šíria radosť a robia detské narodeniny ešte výnimočnejšími. Jeden malý chlapec však strávil svoje narodeniny osamote, pretože na jeho oslave sa objavil len jeden z jeho spolužiakov.

„Môj syn je autista. Je to iné dieťa v triede. Na dnešnú narodeninovú oslavu sme pozvali všetkých jeho spolužiakov a prišlo len jedno dieťa. Neviem, čo mám synovi a mame jeho spolužiaka povedať, nechcem špekulovať. Cítim sa však veľmi prázdny,“ napísal na Twitteri otec šesťročného Maxa.

Max sa na svoju narodeninovú oslavu mimoriadne tešil, pretože dva týždne predtým bol na oslave spolužiaka a úžasne sa bavil. Na jeho vlastnej oslave však všetko dopadlo inak. Bol pomalý a skľúčený. „Nedokáže slovne vyjadriť, čo si myslí,“ povedal jeho otec.

Tento tweet sa okamžite stal virálnym a malý Max dostal želania a množstvo darčekov od tisícov neznámych ľudí. Niektorí ho dokonca pozývali na svoje oslavy a futbalové zápasy! Zábavné centrum sa tiež ponúklo na opätovné usporiadanie jeho oslavy.

Tento príbeh sa stal virálnym a samozrejme sa dostal aj k rodičom detí, ktoré nešli. Niektorí z nich dokonca Maxovmu otcovi povedali, že elektronická pozvánka, ktorú im poslal, odišla do spamu a preto sa nemohli dostaviť na oslavu. Po tomto škaredom incidente zorganizovali učitelia v chlapcovej triede večierok s prekvapením.