92-ročná chirurgička, ktorá… odmietala pustiť skalpel z rúk až do svojho „odchodu k anjelom“!

92-ročná chirurgička, ktorá… odmietala pustiť skalpel z rúk až do svojho „odchodu k anjelom“!

8 januára, 2023 0 Od Redakcia

Táto drobná babička vykonala počas svojej 68-ročnej kariéry viac ako 10 000 operácií. Keď mala Alla Ilyinichna Levushkina, najstaršia chirurgička v Rusku (možno aj na svete) 90 rokov, tvrdila, že odchod do dôchodku v najbližšej dobe neplánuje.

Nechcela sa vzdať skalpela, ktorý sa za 68 rokov jej chirurgickej praxe stal akousi predĺženou rukou. Svedčí o tom aj fakt, že ešte aj vo veku 90 rokov vykonávala v nemocnici v meste Riazan neďaleko Moskvy štyri operácie denne. Veteránka chirurgie bola drobná (merala len 1,50 metra) a pri operáciách používala špeciálne schodisko, aby sa dostala k pacientom.

Nenechajte sa však oklamať jej výzorom. Bola to vynikajúca profesionálka, ktorá mala podľa svojich kolegov „400“. „Byť lekárom nie je povolanie, ale spôsob života,“ povedala lekárka ešte v roku 2018 novinárovi, ktorý sa jej opýtal, prečo neodchádza do dôchodku. „Keby som prestala pracovať, kto by operoval?“ pýta sa Alla, ktorá hovorí, že hneď ako vstúpi do operačnej sály, je plná energie ako „kôň na pretekoch“.

Dňa 24. januára 2020 vyšlo najavo, že vo veku 92 rokov zomrela v Riazani. Informovala o tom agentúra TASS. Podľa predstaviteľa zdravotníckeho zariadenia prišli do riazanskej nemocnice č. 11 vzdať hold Levuškinovej desiatky ľudí. „V aule nemocnice sa konala rozlúčka s Allou Iľjičkinovou. Prítomní boli najmä zástupcovia regionálneho ministerstva zdravotníctva a jej kolegovia v nemocnici,“ uviedol agentúrny hovorca.

Úžasné, keď človek miluje to, čo robí až dokonca… Odpočívaj v pokoji …