„Bola som jediná, kto veril, že môj malý anjelik bude žiť a mala som pravdu!“

„Bola som jediná, kto veril, že môj malý anjelik bude žiť a mala som pravdu!“

3 decembra, 2022 0 Od Redakcia

Ingrid a jej manžel si veľmi želali mať dieťa. Jej prvé tehotenstvo však nedopadlo podľa ich predstáv, pretože ich syn sa narodil v 19. týždni a neprežil. Ingrid bola diagnostikovaná „erózia krčka maternice“, čo znamená, že sa jej na povrchu krčka maternice vyvinul závažný defekt, ktorý znamenal, že nemohla dokončiť 19 týždňov tehotenstva.

V apríli minulého roka zistila, že je opäť tehotná, ale tentoraz ju lekári veľmi pozorne sledovali. Do krčka maternice jej dokonca zaviedli špeciálnu ihlu, aby zabránili vypadnutiu maternice, ktorá fungovala až do 22. týždňa tehotenstva. Potom strávila tehotná žena 11 dní na pôrodnej sále, kde sa lekári každý deň snažili oddialiť pôrod, aby dali nenarodenému dievčatku čas a väčšiu šancu na prežitie.

V 24. týždni sa však malá Scarlett rozhodla, že sa… objaví a narodila sa cisárskym rezom. „Bola maličká, takmer priesvitná. Jej končatiny boli vychudnuté a pomliaždené. Nemala na sebe žiadny tuk. Bolo to naozaj veľmi, veľmi desivé,“ hovorí jej mama.

Ingrid svoju dcéru opäť videla až o dve hodiny neskôr a scéna, ktorej bola svedkom, ju šokovala. „Všade mala hadičky a bola zabalená do vyhrievacieho vaku. Jej pokožka vyzerala taká krehká a pamätám si, ako mi sestrička povedala, že sa jej môžem dotýkať cez špeciálny otvor v inkubátore.“ Krátko po pôrode lekári varovali Ingrid a jej manžela pred najhorším scenárom a uviedli, že cesta, ktorá ich čaká, je „plná tŕňov“.

Dievčatko podstúpilo 13 transfúzií krvi, keď trpelo očnou infekciou a antibiotická liečba ho udržiavala v letargii. Nasledujúce obdobie bolo vyčerpávajúce a ťažké a napriek znepokojujúcim príznakom sa Ingrid nikdy nevzdala. „Verila som lekárom, vede a svojmu dieťaťu. Vedela som, že moje dievčatko Scarlett sa nevzdá. Videla som jej to na očiach! Keď všetci strácali vieru, ja som sa usmievala, pretože som vedela, že to zvládne.“

O tri mesiace neskôr sa manželia chystajú vziať si svoju dcérku domov, sú šťastní a pripravení urobiť všetko, čo je v ich silách, aby bola ich malá dcérka zdravá a šťastná.

Ak sa Vám ich príbeh páčil, zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi.