Bola som rada, že mama si rozumie s mojím novým priateľom. Čo sa stalo potom, som nečakala…

Bola som rada, že mama si rozumie s mojím novým priateľom. Čo sa stalo potom, som nečakala…

24 marca, 2022 0 Od Redakcia

Po dlhom období samoty som si našla priateľa, môj život začal byť zase o niečo šťastnejší. Všetko nám klapalo a vyzeralo to nádejne. Boli sme spolu spokojní a pomaly začínali premýšľať nad spoločným rodinným životom. Tak som sa rozhodla, že by Petra mohla spoznať aj moja matka, aby som zistila, čo na neho hovorí ona. Spočiatku všetko vyzeralo dobre, ale to, čo sa stalo potom, ma strašne zasiahlo.

Matka bola z môjho vzťahu nadšená

Jedného dňa sme sa s Petrom vydali na návštevu za mojou mamičkou, aby sa spoznali. Ich zoznámenie vyzeralo skvele, obaja si naozaj dobre rozumeli. To ma samozrejme tešilo, pretože som sa bála, že by mama môjho priateľa nemusela prijať. To by totiž nebolo dobré pre ani jednu zo zúčastnených strán.

Moje obavy sa však nenaplnili. Navzájom si sadli. A ja som mala radosť, že budeme tráviť čas spoločne. Dobré rodinné vzťahy tak našťastie zostali zachované a naše spoločné popoludnie ubiehalo pri príjemnej konverzácii.

Veci sa pre nás vyvíjali dobre

S mamou som vždy trávila veľa času, preto som sa tešila, že budeme môcť tráviť čas všetci spoločne. Petrovi to nevadilo, matkinu spoločnosť si užíval. Ja, Peter a matka sme toho veľa podnikali, jazdili sme na výlety, často sme sa navštevovali a vôbec boli veľmi v kontakte. Ja som mala ružové okuliare, bola som taká nadšená, mala som z ich vzájomnej náklonnosti však skôr spozornieť. Keby som si už vtedy všimla, že sú si až veľmi blízki, mohla som si ušetriť množstvo trápení. To, čo však za tým stálo, by snáď nikoho nenapadlo.

Stalo sa niečo, čo ma naozaj znechutilo

Počas bežného letného dňa sme usporiadali grilovaciu stretnutie u nás na záhrade. Tešili sme sa na tento deň dlho. Pozvali sme k nám niekoľko priateľov, na tejto akcii však nechýbala ani moja matka. Po chvíli som odbehla zo záhrady na drobné pohostenie do kuchyne.

To, čo som však zazrela pri návrate, bolo veľmi nepríjemným prekvapením. Videla som Petra ako osaháva moju matku! Z takého pohľadu sa mi urobilo zle. Čo však bolo ešte výrazne horšie, bola reakcia mojej matky. Vôbec nevyzerala pohoršene, naopak si jeho dotyky očividne užívala. Ani jeden si ma nevšimli a venovali sa len sami sebe a to dosť intenzívne. Bola to pre mňa rana. Rozmýšľala som, čo sa to medzi nimi deje a hlavne čo to znamená pre mňa. Zrejme moja matka pozná Petra o niečo dlhšie ako ja.

Peter aj matka sa mi totálne znechutili

Dalo mi veľa práce sa v tej chvíli upokojiť. Nechcela som však robiť scénu pred našimi priateľmi. Preto som musela čakať, až postupne všetci odídu domov a my tak budeme mať dostatok súkromia. Čas sa tiahol ťaživo pomaly a ja som nemohla myslieť na nič iné, než ako som ich dvoch videla v takej intímnej chvíli. Celý večer ma tá vidina Petra a mojej matky trápila, nemohla som však dať nič poznať. Keď konečne všetci odišli, udrela som na nich.

Vedela som, čo sa deje, chcela som však, aby mi to priznali sami. Tento rozhovor nebol vôbec príjemný. Vypočula som si, že ma moji dvaja najbližší ľudia celé mesiace ťahali za nos. Boli milenci už rok pred tým, čo Peter spoznal ma. Chcel to ale ukončiť, pretože do budúcnosti chce založiť rodinu, čo mu moja matka ťažko splní. A preto si našiel ma.

To, že moja matka je jeho bývalá milenka, ale nevedel. Aj napriek počiatočnej snahe obaja opäť prepadli svoje príťažlivosti. To človek môže len ťažko preniesť cez srdce. Snažili sa ospravedlňovať. Ja som však od nich už nechcela nič počuť. Z pôvodne príjemne stráveného dňa s priateľmi sa pre mňa stala nočná mora, ktorej hlavnými aktérmi bol môj priateľ a moja matka.

V ten deň sa mi zbortil celý svet. Niekdajšie šťastie bolo to tam a ja som nevedela, čo si počať. Samozrejme, že som po odhalení ich tajného vzťahu ukončila to, čo medzi mnou a Petrom bolo. Zároveň som však prerušila aj kontakt so svojou matkou. O nich dvoch už nechcem nikdy počuť. Neodpustím im.