Bolesť hlavy má duchovný a ezoterický význam….

Bolesť hlavy má duchovný a ezoterický význam….

19 novembra, 2023 0 Od Redakcia

Všetky choroby majú okrem fyzických príznakov aj psychické príčiny. Doposiaľ sa na túto tému uskutočnilo veľa výskumov a dokonca podľa niektorých teórií možno naše choroby vystopovať iba k duchovným príčinám. Nezaškodí uvedomiť si, čo môže byť za našimi chorobami.

Bolesti hlavy rôzneho pôvodu možno vysledovať z mnohých psychologických príčin. Lieky proti bolesti dokážu problém na chvíľu odstrániť, no na to, aby sme sa uzdravili, si potrebujeme dať do poriadku aj dušu.

Podľa duchovných učiteľov bolesti hlavy vždy znamenajú oddelenie od božského, od Vesmíru, od nášho pravého ja. Čím silnejšia je bolesť, tým väčší mentálny „švih“ naznačuje. Podľa Louise Hay bolesti hlavy symbolizujú strach o seba a neistotu.

Podľa čínskej medicíny vieme na základe lokalizácie bolesti hlavy zistiť, aký psychický problém môže byť príčinou.

Silná bolesť v hornej časti hlavy – horná polovica hlavy je miestom vesmíru alebo božských vzťahov. Ak niekoho v tejto oblasti často bolí hlava, znamená to prerušenie spojenia s vyššími silami, stratu viery.

Bolesť čela – tretieho oka umiestneného v strede čela – znamená stratu sebavedomia. Vráťme sebadôveru, buďme so sebou opäť spokojní, staňme sa sebavedomými.

Bolesť v boku hlavy naznačuje kolísanie vzťahu s vonkajším svetom. Ak migrénu sprevádza bolesť očí, svedčí to o tom, že si netrúfame čeliť nielen vonkajším skutočnostiam, ale ani sebe.

Bolesť v zátylku – v našej minulosti sa stalo niečo, čo nevieme odpustiť. Je čas na zmenu.

Zdieľajte tento článok aj so svojimi priateľmi.