Bolo to srdcervúce, ale nemala na výber, keď objavila zápisník s jeho strašnými plánmi…

Bolo to srdcervúce, ale nemala na výber, keď objavila zápisník s jeho strašnými plánmi…

6 augusta, 2022 0 Od Redakcia

V čase, keď pokračuje diskusia o tom, či je potrebná väčšia alebo menšia kontrola zbraní, prebieha aj diskusia o tom, akú zodpovednosť máme nahlasovať ľudí, ktorých podozrievame zo spáchania masovej vraždy, najmä ak je takou osobou vaše dieťa.

Nichole Schubertová zavolala políciu na svojho dospievajúceho syna po tom, ako objavila jeho zápisník, v ktorom boli podrobne opísané jeho plány na uskutočnenie streľby na strednej škole. „Vaším prvým inštinktom ako rodiča je chrániť svoje dieťa,“ povedala v rozhovore pre Good Morning America. „Ale v tej chvíli som mala pocit, že ak sa skutočne chystá robiť tieto veci, máte na výber?“

„Bolo to veľmi popisné. Bolo to jednoducho srdcervúce.“

Hrozný objav urobila počas upratovania svojho domu. Matka našla zápisník svojho syna, ktorý obsahoval podrobné plány o jej zabití pred útokom na jeho strednú školu v štáte Washington. O niekoľko hodín už telefonovala s políciou. Napriek tomu, že chcela ochrániť svojho syna, chcela ochrániť aj stovky ľudí, na ktorých jej syn plánoval zaútočiť.

„V tej chvíli nešlo len o mňa a o neho, ale o celú školu.“

Odovzdala polícii synov zápisník a informovala ich, že jej syn, ktorý mal v tom čase 17 rokov, predtým vyrobil niečo, čo považovala za rúrkovú bombu. Tínedžer bol zatknutý a priznal sa k obvineniu z trestného činu a priestupku. Podstúpil psychologické vyšetrenie a absolvoval rehabilitačný program a verejnoprospešné práce.

Po odovzdaní syna polícii má jeho matka odkaz pre všetkých rodičov. „Len buďte pozorní a sledujte príznaky. Deti vám zvyčajne svojím konaním povedia, keď je niečo zlé.“

Udať vlastného syna si vyžadovalo veľa odvahy, ale pomyslite na to, koľko životov zachránila. Je to výborná pripomienka pre nás všetkých, aby sme zostali ostražití, ak máme podozrenie, že niečo vážne nie je v poriadku.

Prosím, podeľte sa o to.