Budíte sa aj v noci medzi 3. a 5. hodinou ráno? To by mohol byť dôvod!

Budíte sa aj v noci medzi 3. a 5. hodinou ráno? To by mohol byť dôvod!

19 februára, 2024 0 Od Redakcia

Väčšina ľudí v určitých intervaloch trpí nespavosťou. Večer ťažko zaspávajú alebo sa budia uprostred noci a dokážu zaspať až na úsvite. Ďalší deň môže byť mrzutý a bezvýsledný. Tu je dôvod, prečo v noci nemôžete spať. Podľa tradičnej čínskej medicíny funguje naše telo ako veľmi presné biologické hodiny, ktoré sú u každého iné. Niektorí ľudia vstávajú skôr, iní chodia spať neskôr, ale existuje aj presný čas, kedy jednotlivé orgány pracujú najlepšie.

Záleží však aj na tom, o koľkej sa zobudíme, ak trpíme nespavosťou.

  • Bdelosť medzi 21-23 hodinou

Ide o najčastejší typ, pričom väčšina ľudí v tomto období trpí nespavosťou. Vtedy opadne stres, úzkosť a obavy z celého dňa. Odporúča sa naučiť sa niektoré relaxačné techniky, meditovať a upokojiť sa pred zaspávaním.

  • Bdelosť medzi 23. a 01. hodinou

Podľa Číňanov je to čas, keď sa aktivuje žlčník, čo súvisí s emocionálnym sklamaním. Aby sme mohli lepšie spať, musíme odpustiť druhým aj sebe. Musíme prijať to, čo je okolo nás.

  • Bdelosť medzi 01-03

Ak vás v tomto období trápi bdelosť, znamená to, že vaša pečeň nie je v poriadku alebo bojujete s potláčaným hnevom. Keď sa zobudíte, je dobré dať si dúšok alebo dva studenej vody a pokúsiť sa zistiť, na koho alebo na čo ste nahnevaní. Pokúste sa odpustiť a budete môcť oveľa skôr zaspať.

  • Ste hore medzi 03-05

Podľa Číňanov je to vždy čas na prijatie vnuknutia, dôležitej myšlienky alebo nápadu od vyššej božskej sily. Môžeme byť osvietení, aby sme dosiahli svoje ciele. Prebudenie v tomto období môže súvisieť s energiou zenu, ktorá je spojená s centrom pľúc, ale letargia a smútok môžu v tomto období spôsobiť aj nespavosť.

  • Bdelosť medzi 05-07 hodinou

Emocionálne bloky môžu byť v našom tele, ale problémy s hrubým črevom môžu tiež spôsobiť nespavosť. Skúste si oddýchnuť alebo zájsť na toaletu.