„Chcel by som mať mamu“: 5 000 žiadostí o adopciu pre 9-ročného chlapca, ktorý hľadá rodinu už 6 rokov…

„Chcel by som mať mamu“: 5 000 žiadostí o adopciu pre 9-ročného chlapca, ktorý hľadá rodinu už 6 rokov…

12 marca, 2023 0 Od Redakcia
Deväťročný chlapec z Oklahoma City v USA, ktorý po svojej srdcervúcej prosbe o rodinu dostal tisíce žiadostí o adopciu, vyvolal celosvetové nadšenie. Jordan, ktorý je v systéme náhradnej starostlivosti už šesť rokov, v rozhovore pre tlačovú agentúru KFOR povedal, že zúfalo túži po trvalom domove, najmä po tom, čo si jeho biologického mladšieho  brata Brysona adoptovala rodina.

„Chcel by som len rodinu. Niekoho, komu môžete hovoriť „mama“ a „otec“ alebo len mama či otec. Je mi to jedno…“ povedal Jordan, ktorý v súčasnosti žije v domove s ďalšími deťmi, ktoré boli dané na adopciu.

Na otázku, kam by išiel, keby mohol ísť kamkoľvek na svete, odpovedal: „Na adopciu, kde by som našiel domov.“ V dojímavom videu Jordan dodal, že chce mať rodinu, aby „mal ľudí, s ktorými sa môže porozprávať, kedykoľvek to bude potrebovať“.

„Dúfam, že si vyberiete mňa,“ uzavrel.

Potom sa do 12 hodín od odvysielania videa objavilo viac ako 5 000 žiadostí od dospelých, ktorí mali záujem o jeho adopciu. „Práve čítam tieto žiadosti, aby som vybral rodinu a pokúsil sa pohnúť vpred,“ povedal Christopher Marlowe, ktorý pracuje na americkom ministerstve zdravotníctva a sociálnych služieb.

„Som z toho všetkého naozaj nadšený a dúfam, že sa podarilo urobiť všetko, čo bolo potrebné, aby sa tomuto dieťaťu rýchlo našiel domov,“ dodal.

Podeľte sa o tento príspevok aj s ostatnými.