Chlapčekov vzhľad šokoval všetkých vrátane lekárov. Až 80 % jeho tela pokrývali materské znamienka.

Chlapčekov vzhľad šokoval všetkých vrátane lekárov. Až 80 % jeho tela pokrývali materské znamienka.

22 augusta, 2022 0 Od Redakcia

Artem Petrosyan je chlapec, ktorý sa narodil s veľmi zvláštnymi škvrnami po celom tele. Lekári si boli takmer istí, že neprežije, ale teraz má tri roky a je to šťastné a zdravé dieťa. Internetoví používatelia mi v úžase nad jeho výzorom vyrazili dych. Stal sa známym ako „pandí chlapec“.

Materské znamienka po celom tele

V roku 2019 Mariam Petrosyan z Arménska porodila syna, ktorého vzhľad šokoval všetkých vrátane lekárov. Hoci tehotenstvo bolo úplne normálne a nič nenasvedčovalo tomu, že by s dieťaťom bolo niečo v neporiadku, pravda sa ukázala byť úplne iná. Chlapec bol vo vážnom stave. Až 80 % jeho tela pokrývali materské znamienka.

„Bola som v šoku. Toto je môj syn, je mojou súčasťou. Artem má materské znamienka po celom tele. Môžu sa zmeniť na rakovinu kože, ktorá je agresívna. Má aj materské znamienka na mozgu,“ vysvetľuje prvé pocity matky po pôrode.

Okamžite sa podrobil operácii

Artem musel hneď po narodení podstúpiť operáciu na korekciu chrbtice. Jeho rodičia nemohli vidieť svojho syna počas nasledujúcich piatich dní kvôli jeho zotavovaniu. Lekári nakoniec oznámili smutnú správu – dieťa neprežilo 10 dní. Mariam bolo odporučené, aby si svojho malého syna nechala v nemocnici. Ona však nesúhlasila.

Artema vzali domov, aby sa zoznámil so zvyškom rodiny a strávil s nimi čas, aspoň na ten krátky čas, ktorý mu zostal. Čakali naňho jeho starší bratia, ktorí si ho okamžite obľúbili. Pýtali sa matky, prečo má novorodenec „čokoládu na tvári“. Keď pochopili, že je chorý, sľúbili, že sa oňho postarajú.

Chlapec má teraz 3 roky

Odvtedy však uplynuli tri roky a chlapcovi sa darí dobre. Lekári sa mýlili. Artem má dokonca vlastné instagramové konto. „Sociálne médiá sa pre nás stali dôležitými, pretože Artem pomohol ostatným, aby sa necítili tak osamelo. Môžeme sa podeliť o jeho príbeh a spojiť sa s ľuďmi, ktorí prežívajú podobný príbeh.

Dúfam, že ukážem, že ľudia ako Artem sú jedineční a krásni. Materské znamienka by sa nemali skrývať. Musíme akceptovať, že krása má všetky formy a podoby a nikdy by sa nemala meniť,“ tvrdí Mariam.

Zdieľajte tento krásny príbeh aj so svojimi priateľmi a rodinou.