Chudobné dieťa zaklopalo na dvere, aby si vypýtalo jedlo, ale človek, ktorý mu otvoril, mu dal oveľa viac… Po rokoch sa stalo niečo úžasné!

Chudobné dieťa zaklopalo na dvere, aby si vypýtalo jedlo, ale človek, ktorý mu otvoril, mu dal oveľa viac… Po rokoch sa stalo niečo úžasné!

8 októbra, 2023 0 Od Redakcia

Príbeh malého dieťaťa, ktorý nás učí, že dobrota v našom svete nakoniec nie je zbytočná a odmenená.

Príbeh o láskavosti

Mladý chlapec Howard Kelly sa snažil zarobiť peniaze podomovým predajom, aby si mohol zaplatiť školné. V jednom momente dostal hlad a rozhodol sa, že si v ďalšom dome vypýta nejaké jedlo.

Za zarobené peniaze si nemohol kúpiť nič na jedenie. Ocitol sa pred malým domom. Chlapec váhavo zaklopal. Dvere otvorila pekná mladá žena a chlapec sa „pomiatol“. Z hanby si namiesto jedla vypýtal pohár vody.

Žena ho videla a vedela, že musí byť hladný. Vošla dovnútra a keď sa vrátila, priniesla mu veľký pohár mlieka. Chlapec sa pomaly napil a potom sa jej spýtal: „Koľko som Vám dlžný?“

„Nič mi nedlžíš,“ odpovedala. „Moja matka ma naučila, že za láskavosť sa nikdy neplatí.“

Chlapec bol dojatý, poďakoval jej a pokračoval v ceste. Keď malý Howard Kelly opustil tento dom, pocítil oveľa väčšiu vieru v človeka. Tesne predtým, ako zaklopal na dvere neznámej ženy, cítil, že je pripravený vzdať sa svojho úsilia získať peniaze pre svoju školu.

Stretol už toľko ľudí, ktorým klopal na dvere, ale len málo z nich si kúpilo to, čo predával a nikomu z nich nenapadlo ponúknuť mu čo i len pohár vody. Ale láskavý čin tej neznámej ženy mu pomohol nájsť odvahu a skúšať to ďalej.

Teraz je lekárom.

O niekoľko rokov neskôr mala tá istá žena veľmi zriedkavý zdravotný problém a bola v kritickom stave. Lekári v malom mestečku nedokázali nájsť riešenie. Sanitkou ju poslali do modernej nemocnice v neďalekom veľkomeste. Zavolali ju do nemocnice, kde ju vyšetril doktor Howard Kelly.

Keď počul názov mesta, z ktorého pochádzala pacientka so vzácnym ochorením, v očiach sa mu rozžiarilo zvláštne svetlo. Okamžite ju spoznal. Vyšetril ju a vrátil sa do svojej kancelárie rozhodnutý urobiť všetko pre záchranu jej života. Po dlhom a ťažkom boji sa podarilo bitku vyhrať.

Až kým nenastal čas, aby tá úbohá žena odišla a zaplatila nemocničné účty. Dr. Kelly pred odoslaním dokumentu do ženskej izby požiadal, aby ho najprv priniesli jemu na schválenie. Pozrel si ho a potom na papier niečo napísal. Potom ho vložil do obálky a dal ho personálu, aby ho odniesoli do ženskej izby.

Otvorila obálku, vytiahla papier, pozrela sa naň, ale tam, kde malo byť napísané, koľko s peňazí dlhuje, stálo niečo iné.

„Zaplatené v plnej výške s pohárom mlieka.“ Pod ním bol podpis Dr. Howarda Kellyho. Slzy radosti jej zaliali oči v okamihu, keď si spomenula na toho hladného chlapčeka, ktorý zaklopal na jej dvere.

Tento príbeh je založený na skutočných udalostiach zo života Dr. Howarda Kellyho (1858-1943). Zdieľajte ho aj s ostatnými.