Cudzinec nezištne upratuje hrob zosnulého muža. Keď smútiaca matka zistí dôvod, nemôže sa ubrániť slzám.

Cudzinec nezištne upratuje hrob zosnulého muža. Keď smútiaca matka zistí dôvod, nemôže sa ubrániť slzám.

6 februára, 2023 0 Od Redakcia

Keď Jozef zomrel, jeho rodina bola v šoku a zármutku. Mal len 36 rokov, keď sa jeho život skončil. Bol mladý a mal veľký potenciál. S touto tragédiou sa však nedalo nič robiť a jeho rodine nezostávalo nič iné, len sa zmieriť s tým, že Jozefa už nikdy neuvidia. Jeho rodičia nikdy neprestali smútiť za svojím synom. Jedného dňa sa však stalo niečo zvláštne.

Keď rodičia navštívili hrob svojho syna, všimli si, že niečo je inak. Namiesto špiny a vyschnutej trávy bola plocha skutočne vlhká, udržiavaná a zdravá. Táto nezvyčajná situácia viedla Jozefových rodičov k stretnutiu s Jánom, 68-ročným mužom, ktorý pravidelne navštevuje cintorín, aby navštívil svoju zosnulú manželku. Zakaždým jej na hrob prinesie čerstvú ružu.

Jedného dňa, keď sa Ján vrátil k svojej každodennej rutine a navštívil najprv ružovú záhradu a potom hrob svojej ženy, všimol si Jozefovu sestru. Pristúpil k nej a ona sa s ním podelila o príbeh svojho zosnulého brata. Zverila sa mu so smútkom, ktorý teraz prežíva jej rodina. John mal veľmi dobré srdce, vedel, že musí niečo urobiť.

V tom čase sa Ján obával veľkého sucha. Preto dvakrát denne polieval trávnik pri hrobe svojej ženy. Ale nezastavil sa pri tom. Začal sa starať aj o Jozefov hrob. Bol to jediný spôsob, ako mohol svojej rodine ukázať, že mu na nich záleží, hoci boli pre neho úplne cudzí.

Jozefova rodina onemela od úžasu, keď zistila, čo starý muž urobil pre Jozefov hrob. Považovali to za zázrak. Všetci išli okamžite objať Jána. Ján vzal Jozefovu matku okolo pliec a nechal ju polievať trávu na hrobe jej syna. Nedokázala zadržať slzy.