Detský hrob s rozbitým oknom. „Čierny“ príbeh, ktorý dojal tisíce ľudí k slzám.

Detský hrob s rozbitým oknom. „Čierny“ príbeh, ktorý dojal tisíce ľudí k slzám.

9 októbra, 2022 0 Od Redakcia

V decembri 1865 zomrel na horúčku osemročný chlapec Merrit Beardsley. Jeho rodina žila neďaleko cintorína v Oxforde v štáte New York, kde jeho otec William pracoval ako farmár a murár. Ako väčšina malých detí, aj Merrit sa veľmi bál tmy – až tak, že pred smrťou požiadal otca, aby ho nepochovával do zeme, aby nebol navždy v tme.

William chcel splniť synovo želanie a postavil Merritovi veľmi krásny hrob s malým okienkom, aby nemusel večne žiť v tme. Hoci bol otcov krok veľmi dojímavý, bol tu jeden problém. V priebehu desaťročí vandali stále rozbíjali okno malého chlapca, až sa nakoniec rozhodli, že ho nechajú rozbité.

V roku 2013 sa však našiel niekto, komu záležalo na tom, aby sa ho pokúsil opraviť. Stefana Fostera, 16-ročného chlapca z Norwichu, príbeh malého Merrita veľmi zaujal.

„Moja rodina mi spomínala príbeh malého Merrita, keď som mal 8 alebo 9 rokov. Keď som vyrastal, moja stará mama ma vozila na historické miesta a cintoríny po celej krajine.

Foster povedal, že o niekoľko rokov neskôr uvidel rozbité okno hrobky a cítil, že ho musí opraviť. Okamžite začal zbierať peniaze.

„Hovoril som s mestským úradom a získal som finančnú pomoc na opravu rozbitého skla pevnejšími materiálmi. Dokonca som našiel peniaze na vyčistenie hrobu.“

Po všetkej práci Foster povedal, že najkrajšou vecou na renovácii hrobu boli všetky darčeky, ktoré ľudia zanechali pre Merrita.

„Návštevníci tam nechávali hračky, kvety a iné drobné darčeky. Namiesto rozbitého skla a nahádzaných kameňov má teraz cintorín úplne iný vzhľad.“

Vďaka Stefanovi Fosterovi a dobrovoľníkom sa o malého Merrita a jeho okno stará celé mesto! Zdieľajte tento článok aj so svojimi priateľmi.