Devätnásť rokov predstierala, že je lekárka a toto za ten čas stihla ….

Devätnásť rokov predstierala, že je lekárka a toto za ten čas stihla ….

1 marca, 2023 0 Od Redakcia

Devätnásť rokov predstierala, že je lekárka a liečila psychiatrických pacientov. Žena tvrdila, že je kvalifikovaná, a predložila lekársky diplom. Ako sa ukázalo, diplom bol sfalšovaný. Kým pravda vyšla najavo, podvodníčka si už stihla zarobiť poriadny majetok.

Devätnásť rokov predstierala, že je lekárka.

Tento podvod šokoval obyvateľov Spojeného kráľovstva. 60-ročná Zholia Alemiová pracovala ako psychiatrička v britskom zdravotníctve 19 rokov – v Anglicku, Škótsku a Severnom Írsku. Žena bola zamestnaná od roku 1998 do roku 2017.

A to nie na jednom mieste, ale v rôznych inštitúciách a organizáciách. Pri hľadaní práce žena predložila odporúčací list a lekársky diplom. Tvrdila, že študovala na univerzite v Aucklande na Novom Zélande. Po celý čas si nikto neuvedomoval, že Zholia Alemiová nemá správnu kvalifikáciu.

Alemiová skutočne študovala medicínu, ale z fakulty ju vylúčili, pretože neuspela na skúškach. Neúspech ženu neodradil. Namiesto toho, aby si hľadala inú prácu, rozhodla sa predsa len liečiť ľudí. Preto sfalšovala odporúčací list a diplom.

„Táto žena neuspela na skúškach a nikdy sa nekvalifikovala. Podarilo sa jej zaregistrovať ako lekárka v britskej zdravotnej službe, ale urobila to tak, že sfalšovala svoje dokumenty.“ – povedal prokurátor Christopher Stables. Vyšetrovatelia uviedli, že žena počas svojej 19-ročnej „kariéry“ zarobila od 1 do 1,3 milióna libier.

„Najsofistikovanejší podvod“

Keď podvody Alemy nakoniec vyšli najavo, prokurátori obvinili 60-ročnú ženu z 20 bodov obžaloby vrátane tých, ktoré sa týkali falšovania dokumentov a podvodu. Prokurátor Christopher Stables označil ženu za „najsofistikovanejšiu podvodníčku“.

Sholia Alemiová dokonca vyhlásila na súde, že je nevinná. Stále tvrdí, že v roku 1992 ukončila štúdium medicíny na Aucklandskej univerzite. Súdny proces bude trvať viac ako mesiac…