Dieťa bolo predčasne narodené a malo veľa zdravotných problémov. Na radu lekára vzali jedného z týchto psov domov, stal sa zázrak!

Dieťa bolo predčasne narodené a malo veľa zdravotných problémov. Na radu lekára vzali jedného z týchto psov domov, stal sa zázrak!

21 mája, 2023 0 Od Redakcia

Nedávno sa v siedmom mesiaci narodil chlapček, ktorý nemal správne vyvinuté pľúca, a tak mu lekári museli pomáhať dýchať pomocou prístrojov. Jeho rodičia sa však museli vyrovnať aj s neurologickými problémami, kvôli ktorým sa polovica tela ich dieťaťa nemohla hýbať.

Chlapčeka počas prvých troch mesiacov vyšetrilo nespočetné množstvo odborníkov, ale žiadna špecifická liečba nepriniesla prelom. Neurológ však rodičom navrhol, aby si zaobstarali čau-čau alebo labradora. Matka bola týmto nápadom pobúrená a tvrdila, že pri troch deťoch, z ktorých jedno je vážne choré, je toho dosť a psa v domácnosti nepotrebuje.

Lekár to však nenechal len tak a nakoniec presvedčil rodičov, aby si štvornohého kamaráta adoptovali. Do domu rodiny teda prišlo trojmesačné bacuľaté šteniatko, ktoré dievčatká privítali, ale pes sa pustil do chorého chlapca a začal ho ľahko hrýzť do častí tela.

Rodičia s údivom sledovali, ako pes hryzká ochrnuté telo dieťaťa. Po mesiaci bol chlapec vďaka masáži psa schopný objať svojho domáceho miláčika. Odvtedy uplynul viac ako rok a dieťa sa pohybuje celkom dobre.

Podeľte sa o tento krásny príbeh aj so svojimi priateľmi.