Dieťa s nebezpečným hemangiómom podstúpilo operáciu, ktorá mu zmenila život…

Dieťa s nebezpečným hemangiómom podstúpilo operáciu, ktorá mu zmenila život…

17 februára, 2023 0 Od Redakcia

Keď sa Chloe McKnightová pred 15 mesiacmi narodila, mala na čele niečo, čo vyzeralo ako malý škrabanec. Ako však rástla, jazva sa zväčšovala, až jej rodičia s hrôzou zistili, že ide o hemangióm. Hoci väčšina z nich časom zmizne, v prípade Chloe sa jazva zväčšovala, až nadobudla podobu hrče.

Matka dievčatka, ktorá má tiež dvoch synov vo veku 3 a 5 rokov, uviedla, že si z obavy predĺžila materskú dovolenku. „Bola to obrovská hrča. Keby ju to bolelo, krvácala by… Tak sme urobili všetko pre to, aby sa jej nič nestalo.“ Rodina dievčatka hľadala chirurga, ktorý by nádor odstránil. Prostredníctvom facebookovej skupiny pre rodičov detí s hemangiómami sa McKnightovci zoznámili s doktorom Gregorym Levitinom, ktorý im vyšiel v ústrety.

Lekár opísal nádor Chloe ako nezvyčajne veľký a povedal: „Mať taký veľký nádor na koži čela je neuveriteľne náročná oblasť, pretože nemáte veľa ďalšieho tkaniva, ktoré by ste si mohli požičať. Chová sa ako rakovina v tom zmysle, že napadne a zaberie cenné tkanivo tváre.“ Levitin odstránil nádor dievčatku počas trojhodinovej operácie, počas ktorej sa zameral aj na to, aby jej tvár vyzerala po operácii rovnako.

„Chceli sme čo najmenšiu jazvu,“ povedala. Operácia bola úspešná a Chloine zotavovanie bolo podľa jej rodičov prekvapivo ľahké.