Dievčatko, ktoré bojovalo od svojich 4 mesiacov, ukázalo obrovskú silu a túžbu po živote!

Dievčatko, ktoré bojovalo od svojich 4 mesiacov, ukázalo obrovskú silu a túžbu po živote!

8 septembra, 2022 0 Od Redakcia

Giselle Moralesová od prvých mesiacov svojho života statočne bojovala s rakovinou a preukázala obrovskú silu a túžbu po živote! Keď mala 4 mesiace, diagnostikovali jej neuroblastóm nadobličiek a začali ju liečiť. V piatok 2. septembra, tesne pred jej prvými narodeninami, absolvovala poslednú chemoterapiu a vrátila sa domov šťastná a zdravá.

Lekár, ktorý dievčatko sledoval, vysvetlil, že jej rakovina nie je zriedkavá, pretože len v Spojených štátoch sa ročne vyskytne asi u 600 ľudí, ale sila, ktorú Giselle preukázala, bola pozoruhodná! Rodičia ročného dieťaťa sú rovnako hrdí a ich radosť zo šťastného konca dobrodružstva ich dcéry sa nedá opísať. Ich cesta však bola náročná a mnohokrát sa zadýchali.

„Počas tohto obdobia boli chvíle, keď sme nevedeli, či naše dieťa bude žiť. Myšlienka, že by to nemusela zvládnuť, nás drvila! Ale vždy sme sa snažili zachovať si optimizmus a úsmev, aby sme jej dodali silu,“ povedala jej mama a dodala: „Cítime sa požehnaní, že to naša dcéra nakoniec zvládla a sme hrdí na jej statočnosť.

Naše myšlienky však často putujú k rodinám, ktoré prišli o blízkeho v dôsledku rakoviny a samozrejme ku všetkým deťom, ktoré nedokázali poraziť túto príšeru. Oslavujem za svoju dcéru a zároveň si chcem uctiť všetky nešťastné obete rakoviny.“

Giselin starý otec, ktorý sám prekonal agresívnu formu rakoviny, si k svojej vnučke vytvoril zvláštne puto. „Delí nás mnoho rokov, ale spájajú nás spoločné zážitky a skúsenosti. Moja láska k nej sa nedá vyjadriť slovami,“ povedal.

Zdieľajte aj so svojimi priateľmi.