Dievčatko malo dôležité orgány na nesprávnych miestach a šanca, že prežije, bola nulová. Stal sa však zázrak…

Dievčatko malo dôležité orgány na nesprávnych miestach a šanca, že prežije, bola nulová. Stal sa však zázrak…

3 mája, 2022 0 Od Redakcia

Jay Chong sa chystala privítať svoje tretie dieťa a za iných okolností by bola šťastím bez seba. Lekári jej však bohužiaľ oznámili, že jej dcéra trpí zriedkavým ochorením, pri ktorom sú jej životne dôležité orgány na nesprávnych miestach. Srdce a pľúca plodu sa nachádzali na pravej strane tela, zatiaľ čo slezina nebola úplne vyvinutá.

Šanca, že dievčatko prežije, bola takmer nulová a Jay Chong sa pripravovala na najhorší možný scenár.

Keď sa malá Inayah narodila, jej matka jej dala pred prevozom na jednotku intenzívnej starostlivosti pusu na čelo, pretože si myslela, že ju už nikdy neuvidí. Veci sa však nevyvíjali podľa predstáv lekárov… Po dlhej operácii dostalo novorodené dievčatko druhú šancu! Zázrak sa stal a Inayahina rodina bola v oblakoch od radosti.

Trvalo dlho a niekoľko ďalších operácií, kým malú Inayah prepustili z nemocnice a mohla ísť domov k rodičom a súrodencom. Dnes má tri roky a hoci je jej každodenný život ťažší ako u iných detí v jej veku, je to šťastné dievčatko. „Samozrejme, nie je všetko ružové, ale dôležité je, že žije a je nám nablízku,“ hovoria jej rodičia.

„Každý deň užíva osem rôznych liekov a nesmie športovať.

V tínedžerskom veku bude musieť podstúpiť transplantáciu srdca, ale nestrácame nádej… Zatiaľ robíme všetko, čo je v našich silách, aby mala čo najnormálnejší a najkrajší život. Veď je to náš malý zázrak.“ 💕