Dvojročný chlapec mal rakovinu na väčšine tela, ale po tejto liečbe sa stal zázrak!

Dvojročný chlapec mal rakovinu na väčšine tela, ale po tejto liečbe sa stal zázrak!

22 augusta, 2023 0 Od Redakcia

Napriek tomu, že Gideon Purchase vyzeral zdravo, keď mal šesť mesiacov, začal strácať chuť do jedla, začal zle spať a bol mrzutejší ako zvyčajne. Katie a Gary Purchase, ktorí nepoznali zdrvujúcu pravdu, si mysleli, že zmeny ich syna sú dôsledkom prerezávania zubov, uvádza TODAY.

Situácia sa zhoršila, keď sa objavila žltkastá modrina, ktorú mal okolo očí a hrčka, ktorá akoby mu vyčnievala z hlavy. Po pohotovosti bol Gideon prevezený do Detskej výskumnej nemocnice svätého Juda, kde zistili, že má neuroblastóm v 4. štádiu, čo je zriedkavý typ rakoviny.

„Celá jeho tvár a lebka boli plné rakoviny a všetky jeho kosti boli tiež plné rakoviny,“ povedala Sara Federicová, lekárka z nemocnice St. Jude.“ Mal veľký nádor, ktorý sa nachádzal uprostred tela.“

Napriek diagnóze to pre rodinu nebola žiadna skaza, pretože lekári vymysleli plán. Lekári sa rýchlo pustili do práce, aby sa Gideon mohol zapojiť do najnovšej klinickej štúdie nemocnice, ktorá ponúka jedinečný prístup k imunoterapii. Štúdia ponúkla použitie novej techniky, ktorá spojila protilátku so všetkými štádiami chemoterapie.

Rýchlo sa stala úspešnou a v priebehu šiestich týždňov sa Gideon dramaticky zmenil. Federico uviedol, že prvé výsledky prekonali očakávania lekárov. „Z 84 % kostnej drene mal nádor na 0 %,“ dodal. Hoci sa väčšina nádorov výrazne zmenšila, Gideon musel ešte podstúpiť transplantáciu kostnej drene a ožarovanie, čo si vyžiadalo 15-mesačné procedúry. Dnes je Gideon považovaný za človeka bez rakoviny.

„Vďaka tomu si vážte maličkosti. Zrazu sa mi už iné životné problémy nezdajú také dôležité,“ povedal Gary.“ Vďaka tomu, čo sa stalo si vážime každý deň.“

Podeľte sa o tento úžasný príbeh aj s ostatnými.