Jeho auto vydávalo zvláštny zvuk. Keď zdvihol kapotu, nemohol uveriť vlastným očiam!

Jeho auto vydávalo zvláštny zvuk. Keď zdvihol kapotu, nemohol uveriť vlastným očiam!

15 októbra, 2022 0 Od Redakcia

Nájsť ideálne miesto na uskladnenie nazbieranej potravy je pre veveričky výzvou a bojom. Gabe Awery pracoval na piatkovej zmene, keď prišiel jeho šéf a zavolal ho. Gabe vyšiel na parkovisko, kde stálo auto jeho šéfa. Šéf otvoril kapotu. Tomu, čo Gabe videl, nemohol uveriť. Motorový priestor bol plný šišiek.

„Krátko po príchode do práce objavil šišky v motorovom priestore, keď si všimol, že motor auta vydáva zvláštny zvuk. Otvoril kapotu a našiel v nej asi 20 kg borovicových šišiek.“ – povedal Gabe.

Awery okamžite odfotil nezvyčajný pohľad a zdieľal ho na svojej stránke na Facebooku, kde varoval majiteľov áut. Obaja pracovali asi 45 minút, aby z auta odstránili všetky lepkavé šišky.

„Doslova každé voľné miesto bolo zaplnené šiškami. Teplo z motora spôsobilo, že sa šišky ešte viac otvorili a na niektorých miestach sa zasekli.“

Hoci si šéf kúpil auto z druhej ruky, má ho len mesiac. Keď ho dostal, motorový priestor bol stále úplne čistý. Našťastie všetko funguje dobre. Hoci šiška nevyzerá ako chutná pochúťka, veveričky ju rady zbierajú kvôli semienkam bohatým na živiny. Počas teplého obdobia sa šišky otvárajú a semená sú k dispozícii ako potrava.

Veveričky zvyčajne ukladajú nazbieranú potravu pod zem alebo do stromov. Potravu si schovávajú na ťažšie prístupné miesto, aby sa k nej nedostali iné zvieratá. Motor auta sa zdal byť pre túto veveričku ideálny.

Podeľte sa o tento milý príbeh aj s ostatnými na Facebooku :).