Jeho pes ho odmietol nechať na sále samého… Fotografie vás zaplavia emóciami…

Jeho pes ho odmietol nechať na sále samého… Fotografie vás zaplavia emóciami…

10 septembra, 2023 0 Od Redakcia

Niektoré deti musia už od útleho veku bojovať o svoj život. Niektoré z nich majú to šťastie, že majú vo svojom boji silných spojencov. Deväťročný James Isaac prežil vo svojom krátkom živote ťažké obdobie. Je to autistické dieťa, ktoré trpí bolestivými záchvatmi, ktoré sa nedajú ľahko liečiť.

Nedávno išiel James do nemocnice na ďalšiu magnetickú rezonanciu a ako každé dieťa v tomto veku sa bál. Počas celého vyšetrenia mal so sebou svojho psa Maheho. Mahe, krásny čierny labrador, ktorého si Jamesova rodina vzala, aby mu robil spoločnosť! Maheho „úlohou“ je upokojiť ho a dať mu pocit bezpečia, aj keď je v nemocnici.

A presne to urobil aj tentoraz. Keďže ide o špeciálne vycvičeného psa, môže vstúpiť do nemocnice. Mahe je služobný pes, mohol Jamesa sprevádzať pri jeho návšteve nemocnice. Je v úzkom kontakte s malým Jamesom, čo mu pomáha udržiavať pokoj a bezpečie počas hospitalizácie a liečby.

Neodchádza od svojho drahého priateľa, ani keď je na vyšetrení. Odmieta sa vzdialiť od Jamesa, dokonca s ním leží v posteli. Pri pozornom sledovaní každého kroku postupu.

Tu Mahe pozorne sleduje, ako Jamesovi podávajú anestetiká.

Jamesovi rodičia zaznamenali veľký rozdiel v jeho psychike a správaní, odkedy sa Mahe objavil v ich živote. Jamesovi rodičia tvrdia, že kvalita života ich syna sa výrazne zlepšila, odkedy si Maheho pred dvoma rokmi priviedli domov.
Je úžasné, aký vplyv majú špeciálne vycvičené psy na autistické deti. Upokojujú ich a udržiavajú s nimi očný kontakt, aj keď to samotní rodičia a súrodenci nedokážu.

„Medzi autistickým dieťaťom a psami vzniká také kúzlo, že deti jednoducho upokojujú,“ povedala Wendy Isaacsová z organizácie The Assistance Dogs New Zealand Trust, ktorá Maheho šesť mesiacov trénovala, kým ho poslala k Jamesovi. „Deti udržiavajú očný kontakt so psom, ale často nie s vlastnými rodičmi a súrodencami.“

Okrem toho, keď záchvaty trvajú dlhšie ako zvyčajne, Mahe upozorní rodičov a všetkých v okolí!

Ak Jamesove záchvaty pretrvávajú, Mahe je vycvičený, aby si všimol varovné signály a štekaním upozornil Jamesových rodičov. Je skutočným, jedinečným a nenahraditeľným spoločníkom. Celkovo je ich spoločenstvo úžasné. A malý James má šťastie, že má takého ochrancu. Tento odvážny chlapček má šťastie, že má po svojom boku takého výnimočného psa, akým je Mahe.

Podeľte sa o tento krásny článok aj so svojimi priateľmi.