Jej biologickí rodičia nemohli vydržať, že im umierala pred očami …

Jej biologickí rodičia nemohli vydržať, že im umierala pred očami …

30 januára, 2022 0 Od Redakcia

Cori Salchert je výnimočná žena. Nemá na seba čas, pracuje ako zdravotná sestra a doma sa stará o osem detí! Cori žije vo Wisconsine v Spojených štátoch a jej inšpirujúca história otvorila prvé miesto známe ako „Dom nádeje“.

Cori nie je obyčajná zdravotná sestra… Plne sa venuje špecifickej úlohe, o ktorej bude o chvíľu reč. Na fotke ju môžete vidieť s malou Emmalynn. Všetko to začalo týmto dievčaťom.

Rodina Salchertovcov nie je typická pre našu dobu. Mark a Cori majú troch synov a päť dcér! S takouto partiou mala Cori vždy veľa práce, no s úsmevom dodáva, že život bez svojich detí si nevie predstaviť. A nielen tú svoju, ktorú zrealizovala v roku 2012.

Cori bola v práci, keď na pohotovosť prišiel opustený novorodenec. Stav dievčaťa bol vážny. Dieťa malo vážne poranenie mozgu. Lekári si boli istí, že jej nezostáva veľa dní života. Cori nechcela, aby dieťa strávilo posledné dni v nemocnici, a tak… adoptovala Emmalynn! Vzhľadom na výnimočnú situáciu boli formality vybavené veľmi rýchlo.

Celá rodina podporila Coriin nápad a Mark sa do Emmalynn zamiloval ako do vlastného dieťaťa. Jonathan, najstarší zo súrodencov, rád brával svoju novú sestru von na prechádzky. Každý vedel, že Emmalynn s nimi nebude môcť tráviť veľa času, no urobili všetko pre to, aby jej spríjemnili posledné dni.

Dievča prežilo 50 dní. Jej stratu všetci zle znášali, až na najmladšie z detí, Andrew. Napriek tomu rodina vie jedno – pre Emmalynn to bolo najlepšie obdobie v jej veľmi krátkom živote.
Cori spomína, že dokonale vycítila moment, keď jej nová dcéra musela odísť. Mark ju prikryl dekou a všetci sa posadili blízko nej. Nebola sama…

Napriek bolesti a smútku sa celá rodina zhodla na správnosti svojho rozhodnutia. Malá Emmalynn sa cítila milovaná a neodišla sama. A o rok neskôr prišiel Charlie do Salchertovho domova… Chlapec tiež trpí vážnym poškodením mozgu a nebude mať dlhý život.

Tu je obrázok rodiny takmer kompletný (najmladšia drží fotoaparát). Absolútne každý má istotu, že vždy, keď to bude potrebné, zoberie pod svoju strechu ďalšie dieťa, aby mohol odísť medzi svojich blízkych…

Je úžasné vidieť v našej dobe takú špeciálnu rodinu!

Táto výnimočná žena si zaslúži, aby o nej ľudia vedeli! Zdieľate aj s ostatnými. Ďakujeme.