Jej dcéra dostala ekzém a neskôr začala veľmi chudnúť. Jej matka, v snahe pomôcť dcére za každú cenu, vyskúšala TOTO!

Jej dcéra dostala ekzém a neskôr začala veľmi chudnúť. Jej matka, v snahe pomôcť dcére za každú cenu, vyskúšala TOTO!

14 februára, 2024 0 Od Redakcia

Nasleduje rozprávkový príbeh o chudobnom dievčatku, ktorého problematickú pleť vyliečila vlastná matka Ullenka. Po dlhom výskume a experimentovaní našla Ullenka zázračné riešenie na ekzém svojej dcéry.

Maya od detstva trpela silným, bolestivým, začervenaným a šupinatým ekzémom. Samozrejme, Ullenka chcela, aby jej dieťa žilo bezstarostný život, a tak sa poradila s lekárom. Nechala si poradiť od lekára a ten jej odporučil lokálny steroidný krém.

Keďže však rozpoznal jej alergiu na mliečne bielkoviny, odporučil jej, aby prešla z kravského mlieka na kozie. To pomohlo, ale nie na dlho. Ako batoľa mala Maya oslabený imunitný systém a bola neustále prechladnutá. Ullenka si myslel, že ide o vedľajší účinok steroidov, ktoré majú imunosupresívny účinok.

Keď mala Maya 4 roky, ekzém sa jej časom vrátil.

Ullenka bola rozhodnutá urobiť všetko pre to, aby sa jej dcéra uzdravila a začala skúmať prírodné metódy. Vyradila zo stravy svojej dcéry mliečne výrobky, lepok a cukor a ekzém sa pekne upravil, ale len na niekoľko rokov. Zdá sa, že ani to nepostihlo skutočnú podstatu problému.

Mayi diagnostikovali kandidu a ekzém a Ullenka bola úplne zúfalá. Ďalšie veci, ktoré vyradila zo stravy svojej dcéry, boli mäso a vajcia, ale o niekoľko mesiacov neskôr Maya začala byť čoraz viac chorá.

„Bola som odhodlaná urobiť všetko pre to, aby som vyliečila svoju dcéru a neprestanem, kým sa mi to nepodarí, “ Ullenka napísala na svojej webovej stránke. Maya však začala aj chudnúť.

„Vtedy sa ma jej učitelia, priatelia a príbuzní pýtali, či je v poriadku,“ pokračovala Ullenka, ktorá zvažovala, že to všetko vzdá a vráti sa k liekom, pretože nechcela prísť o dcéru. Tu prišiel zvrat, ktorý zapadá do rozprávky. Živá, ale trochu marginalizovaná komunita dodala Ullenke odvahu skúsiť ešte jednu vec.

Bola to vegánska skupina na Instagrame. Po tom všetkom, čím si za tie roky prešli, si Ullenka myslela, že stojí za to vyskúšať surovú vegánsku stravu. Začali s 10-dňovou banánovou diétou. Najskôr ju vyskúšala a keďže bola spokojná, dala ju aj Maye.

Od tej chvíle bola základom rodinného jedla surová zelenina, ovocie, avokádo, orechy a semienka a nikdy predtým sa necítili lepšie.

Čo sa stalo s Mayiným ekzémom? Preč! Odkedy Maya prešla na surovú vegánsku stravu, zmizol.

Ak sa vám tento článok páčil, nezabudnite ho zdieľať so svojimi priateľmi!