Každý deň chodil do práce a z práce 6 hodín. Potom jeho kolegovia zistili, čo sa deje…

Každý deň chodil do práce a z práce 6 hodín. Potom jeho kolegovia zistili, čo sa deje…

9 decembra, 2022 0 Od Redakcia

Nájsť si prácu je veľmi ťažké. Mnoho hodín strávených nad životopisom, čakanie na pozvanie na pohovor a následné čakanie na to či vás vyberú. Nemusíme vám hovoriť, aký stresujúci je tento proces. Ani sa nezamýšľame nad tým, že situácia bezdomovca je ešte väčším bojom. Nájsť si slušné oblečenie na pohovor, upraviť sa vopred, to sú len niektoré z problémov, ktoré musia riešiť.

Muž menom Paulo Maurice Young musel tiež podstúpiť veľkú obetu, aby konečne získal prácu. Paulo nemal domov, auto a vo vrecku iba 1 dolár. Napriek tomu sa uchádzal o prácu v spoločnosti Pratt & Whitney Aircraft. Našťastie pohovor dopadol dobre a bol prijatý na dobu určitú. Paulo si bol totiž istý, že tam bude môcť pracovať na plný úväzok na dobu neurčitú. Takže bol ochotný chodiť do práce a z práce celkovo 6 hodín denne.

Musel tiež ísť 3 hodiny na pohovor a 3 hodiny späť domov. Krátko po tom, ako začal pracovať, si jej kolegovia všimli, že Paulo má dosť špinavé oblečenie a vyzerá, akoby sa už niekoľko dní neupravoval. Mali oňho obavy a tak si mysleli, že je čas konať. „Zdvorilo sa ma spýtali, kde bývam. Samozrejme, nechcel som im to povedať kvôli svojej pýche, ale oni mi nedali pokoj,“ povedal Paulo.

Paulo nakoniec povedal pravdu a ostatní vedeli, že musia okamžite niečo urobiť, aby mu pomohli. „Museli sme niečo urobiť, a tak som okamžite zavolala do ubytovne, aby som mu našla nocľah,“ povedala jeho manažérka Kelly Johnsonová. V nasledujúcich dňoch dali zamestnanci hlavy dohromady, aby zistili, kto by mu mohol pomôcť. Ponúkli mu ubytovanie, jedlo a oblečenie. Paulo už nemusel chodiť hodiny do práce. A pomoc jeho kolegov sa ukázala ako veľmi úspešná.

Spoločnosť Pratt & Whitney ho zamestnala na plný úväzok na dobu neurčitú. Paulo má teraz slušný plat, dom, auto a to všetko vďaka svojej tvrdej práci a odhodlaniu. „Má prístup, ktorý každému imponuje. Jeho osobnosť a úsmev ma okamžite dostali do kolien. V práci je prítomný každý deň, kedykoľvek, keď ho niekto potrebuje, pretože chce byť v živote skutočne úspešný,“ povedala jeho manažérka.

Za jeho túžbu po úspechu a pozitívny prístup vďačí najmä svojej dcére. „Je pre mňa všetkým, je dôvodom, prečo sa nevzdávam,“ povedal Paulo. Paulo povedal, že sa mu splnil sen. Začal z ničoho a má všetko, po čom veľmi dlho túžil.

Podeľte sa o jeho príbeh aj s ostatnými.