Keď dievča vystúpilo z taxíka, vodič okamžite odišiel domov a plakal celú cestu!

Keď dievča vystúpilo z taxíka, vodič okamžite odišiel domov a plakal celú cestu!

1 októbra, 2023 0 Od Redakcia

V stredu večer čakalo mladé dievča na taxík pred barom. Matia bol opitá. Sotva som ju zdvihol. Nakoniec mi jej bolo ľúto. Nastúpila, ospravedlnila sa, že veľa pila a zdvorilo sa ma spýtala, či…

Nasledujúci príbeh rozprával taxikár:

V stredu večer čakalo mladé dievča na taxík pred barom. Nastúpila, ospravedlnila sa, že toho toľko vypila a zdvorilo sa spýtala, či by sme sa mohli previesť po meste bez toho, aby sme mali na mysli cieľ, len so stiahnutými oknami. Hľadal som vrecko na zvratky v priehradke na rukavice, keby sa náhodou hodilo a ona vystrčila jednu ruku z okna. Bolo to dobré.

Keď sa jej uľavilo, spýtala sa ma či som premýšľal o smrti. Že môžeme zajtra zomrieť. Povedal som, že mi to napadlo. Vtedy mi povedala, že má rakovinu. Našli jej nádor v mozgu, ale chemoterapia jej bohužiaľ nemohla pomôcť, bola v takom pokročilom štádiu. Srdce mi začalo búšiť čoraz rýchlejšie, takmer mi vyskočilo. Keď dievča videlo moje zhrozenie, dodalo, že zomiera, ale že všetko bude v poriadku.

V ten večer popíjala so svojimi kolegami, ktorí na jej počesť usporiadali rozlúčkový večierok, keďže vedeli, že bola preložená do zahraničia. „Nepovedala som im, že vlastne neodchádzam do zahraničia, ale do neba,“ dodala. Vypol som hodiny a dve hodiny sme jazdili po meste. Keď vystúpila z auta, odmietol som si vziať peniaze. Išiel som rovno domov. Celú cestu domov som preplakal.

Áno, niekedy nikdy neviete, prečo niekto pije. Možno je ich život v troskách a vy ste ten, kto im môže pomôcť.

Myslíte si, že je to poučné? Potom sa nezabudnite podeliť!