Keď ju mama našla spať s fotografiou, rozplakala sa. Dôvod Vás skutočne dojme…

Keď ju mama našla spať s fotografiou, rozplakala sa. Dôvod Vás skutočne dojme…

29 novembra, 2022 0 Od Redakcia

Tara Woodová je spisovateľka a matka malej Norah, takže vie, aké je to vychovávať deti. Norah sa jej deň pred svojími narodeninami s niečím zverila. To navždy zmenilo ich životy.

Povedala: „Mám veľmi rada starých ľudí, pretože chodia pomaly ako ja a majú jemnú pokožku ako ja. Čoskoro zomrú, takže ich budem milovať, kým sú tu.“ Jej slová mamu prekvapili, ale zároveň zarmútili, pretože v ich rodine neboli žiadni starí rodičia.

Na druhý deň sa Norah s mamou cestou zo školy zastavili v supermarkete, aby nakúpili nejaké veci. Keď Tara prehľadávala uličky, počula, ako jej dcéra hovorí: „Hej, starček! Dnes mám narodeniny!“

Šokovaná Tara sa chystala ospravedlniť. Potom však videla, ako sa pánovi na tvári rozžiaril široký úsmev. Odpovedal: „Dobrý deň, slečinka! A koľko máš dnes rokov?“ Starší pán a dievčatko sa začali rozprávať. Norah nakoniec požiadala o spoločnú fotografiu ako darček k narodeninám a pán, hoci bol spočiatku prekvapený, nakoniec srdečne súhlasil.

Keď to všetko Tara videla, bola prekvapená!

Tara mu poďakovala, ale on odpovedal: „Nie, ja ďakujem. Toto bol najlepší deň, aký som za poslednú dobu zažil. Norah ma veľmi potešila.“ Tara, dojatá touto udalosťou, zverejnila fotografie na Facebooku a dostala správu od niekoho, kto Dana poznal.

Povedal jej, že Dan pred niekoľkými mesiacmi stratil manželku a že toto stretnutie s Norah mu veľmi pomohlo. Dal jej Danovo číslo, keby sa s ním chcela spojiť. Tara a Norah išli o niekoľko dní neskôr navštíviť Danov dom. Dal sa ostrihať a oholiť a vyzeral o 10 rokov mladší. Tri hodiny sa s Norah hrali a čítali si.

Keď odchádzali, dal jej ružu zo svojej záhrady a dievčatko sa potešilo! Dodnes si tú ružu uchováva ako pamiatku.

Počas druhej návštevy Dan Tare povedal, že po manželkinej smrti zle spí. Ale odo dňa, keď stretol Norah, sa mu zmenil život. Tara bola veľmi dojatá. Dnes sa milí priatelia stretávajú raz týždenne. Spoločne trávia aj Deň vďakyvzdania, pretože sú teraz ako rodina. Týchto dvoch priateľov síce delí mnoho rokov, ale ich vzťah je silný a milý.

Všetko sa začalo nádherným stretnutím, ktoré prinieslo veľa radosti staršiemu mužovi, ktorý trpel osamelosťou a darovalo Norah na narodeniny vzácneho priateľa. Teraz sú ako rodina!

Zdieľajte tento krásny príbeh aj so svojimi priateľmi.