Keď odpojili chlapčeka od prístrojov, dal mame signál, že chce žiť!

Keď odpojili chlapčeka od prístrojov, dal mame signál, že chce žiť!

30 apríla, 2022 0 Od Redakcia

Príbeh malého Kaleba Crooka je skutočným dôkazom toho, čo znamená vôľa žiť. Chvíľu po tom, ako bol chlapec vyhlásený za mŕtveho a odpojený od prístrojov, stisol svojej mame prst. Hoci mal 15-mesačný chlapec nulovú šancu na prežitie, rozhodol sa bojovať do poslednej chvíle.

Po šťastí nasledujú smutné správy

Becki a Phil Crookovci sú manželia, ktorí sa už nevedeli dočkať, kedy sa im narodí ďalší potomok. Lekári však ich šťastie narušili smutnou správou. Ich dieťa utrpí rozsiahle poškodenie mozgu, pretože v maternici nedostáva dostatok kyslíka. Šance na prežitie sú nulové.

Podpora zariadenia

Počas svojho krátkeho života bol malý Caleb napojený na prístroje, ktoré dýchali za neho. Keď mal 15 mesiacov, jeho rodičia sa rozhodli urobiť definitívny krok. Vypnúť dýchacie prístroje a nechať Kaleba ísť. Samozrejme, vtedy sa stal zázrak, na opísanie tejto situácie snáď ani neexistujú iné slová. Po vypnutí podpory Kaleb naďalej dýchal sám. Dokonca sa mu podarilo stlačiť matke prst.

Chlapec sa zotavuje krok za krokom

Napriek všetkým predpokladom Kaleb prežil napriek poškodeniu mozgu. Odvtedy prešiel dlhú cestu, krok za krokom sa uzdravoval a dokonca bol prepustený z nemocnice, aby mohol stráviť Vianoce so svojou rodinou v bezpečí domova.

Budúcnosť je nejasná

Hoci je Kalebovo poškodenie mozgu vážne a nezvratné, jeho rodina naňho nemôže byť viac hrdá. V tejto chvíli nikto nevie, aká bude budúcnosť chlapca a jeho rodiny, ale chlapec žije a jeho stav sa zlepšuje, čo je najdôležitejšie. Vybral si život a každý deň vzdoruje svojmu ťažkému osudu. Je to neuveriteľne silný človek.

Zdieľajte prosím jeho príbeh aj s ostatnými…💕