„Keď som mala 16 rokov, utrpela som popáleniny pri požiari, ale už sa neskrývam.“ Pozrite sa, ako vyzerala pred nehodou…

„Keď som mala 16 rokov, utrpela som popáleniny pri požiari, ale už sa neskrývam.“ Pozrite sa, ako vyzerala pred nehodou…

3 septembra, 2022 0 Od Redakcia

Človek by mal vždy akceptovať svoj vzhľad, aký mu Boh určil a snažiť sa byť šťastný taký, aký je. To, čo sa začalo ako zábavný večer s priateľmi, sa zmenilo na tragédiu, keď na dvore vypukol požiar v sude a 16-ročná Natalie utrpela popáleniny druhého a tretieho stupňa.

Cesta k uzdraveniu bola dlhá a náročná, ale teraz, po dvoch rokoch, má dievča z Alabamy pocit, že sa konečne zotavilo a našlo nový zmysel života. Pred dvoma rokmi sa Natalie a jej priatelia zabávali na záhrade priateľa a na zlepšenie nálady zapálili v sude oheň. Oheň začal večer zhasínať a tak ho niekto polial palivom, čo spôsobilo jeho výbuch a Natalie, ktorá stála v blízkosti ohňa, sa vážne popálila.

Chlapec, ktorý prilieval palivo do ohňa, bol tiež zranený. Dievča bolo po nehode v nemocnici 77 dní, teda asi dva a pol mesiaca a zotavovanie bolo veľmi pomalé a to tak po fyzickej, ako aj po psychickej stránke. „Keď som sa po požiari prvýkrát videla, mala som červenú tvár a nemala som vlasy. Cítila som sa ako úplne iný človek“, povedala. Najhoršie popáleniny mala na krku a hrudi, ale popálená bola aj jej tvár a ruky.

William, Natáliin otec, je lekár, takže teoreticky vedel, čo má očakávať, ale ani on nečakal, že sa veci tak zhoršia. Elizabeth, matka dievčaťa, hovorí, že si nikdy neuvedomila realitu a cítila sa, akoby bola vonku. Natalie hovorí, že pred nehodou bola obyčajná tínedžerka ako všetci ostatní, ktorá si dala záležať na svojom vzhľade a rada sa líčila. Po požiari sa však ťažko ukazovala na verejnosti.

„Nehoda ovplyvnila moje sebavedomie, veľmi mi ho zničila, nebola som šťastná a mala som pocit, že na mňa všetci stále pozerajú,“ Natalie povedala. Neskôr však začala zdieľať videá na TikTok, ktoré si za pár dní získali obrovskú popularitu a Natalie si našla niekoľko priateľov, ktorí tiež utrpeli popáleniny. Podporu, ktorú potrebovala, našla v online komunite a keď si uvedomila, že jej videá pomáhajú iným ľuďom s rovnakými problémami ako ona, jej sebavedomie stúplo.

Natalie si uvedomila, že sa nemusí hanbiť ani skrývať svoje jazvy, že ju neurčujú, a preto sú na ňu rodičia takí hrdí. Dlho sa na miesto nehody nevracala, ale nakoniec sa rozhodla, že to už nechce odkladať. „Chcem sebe aj ostatným dokázať, že to pre mňa nie je výzva,“ povedala predtým, ako sa pripojila k posádke Truly v záhrade svojho priateľa, kde utrpela zranenia.

Cestou tam povedala, že nie je príliš nervózna, najmä preto, že tentoraz tam budú s ňou jej rodičia. Po návšteve sa Natalie rozhodne uľavilo a bola rada, že sa jej podarilo čeliť tomuto démonovi, ktorý jej už v budúcnosti nebude prekážať. „Po tom všetkom, čím som si prešla, mi veľmi narástlo sebavedomie. Dúfam, že aj ostatní dokážu čeliť výzvam a neodkladať ich.

Myslím si, že sa môžete stať len lepšími a dúfam, že to vidia aj ostatní“, povedala Natalie, ktorá chce svojím príbehom inšpirovať ostatných.

Zdieľajte jej príbeh aj s ostatnými.