Krava urobila niečo neuveriteľné, aby jej nezobrali teliatko!

Krava urobila niečo neuveriteľné, aby jej nezobrali teliatko!

8 februára, 2024 0 Od Redakcia

Krava sa rozhodla ukryť jedno zo svojich teliat, keď priviedla na svet dvojčatá. Krava, ktorá sa otelila už piatykrát, vedela, že musí jedno zo svojich detí ukryť, aby jej ho nezobrali, ako jej zobrali všetky predchádzajúce. Inteligencia a materinský inštinkt tejto kravy sú dojemné a skľučujúce.

Prečítajte si jej príbeh, ako ho vyrozprávala veterinárka Holly Seaverová. Skutočný príbeh, ktorý dokazuje, že zvieratá milujú, starajú sa a cítia rovnako ako ľudia.

„Rada by som vám porozprávala príbeh, ktorý je veľmi pravdivý, ale aj mimoriadne dojímavý.

Keď som ukončila štúdium na Cornellovej škole veterinárnej medicíny, odišla som na stáž do rušnej oblasti okresu Cortland. Tam som sa stala veľmi obľúbenou medzi odborníkmi vďaka môjmu jemnému zaobchádzaniu so zvieratami. Jeden z mojich klientov mi jedného dňa zavolal, aby mi vyrozprával záhadný príbeh.

Jedna z jeho kráv sa nedávno otelila piatykrát, prirodzene na pastve. V tú noc krava priniesla svoje novorodeniatko do maštale a začala ho dojčiť. Keďže však išlo o dojnicu, jej majiteľ musel dieťa odobrať, aby mohol naďalej dojiť a predávať mlieko. Hoci krava nemala mláďa, naďalej sa každý deň vracala z pasienkov s prázdnymi vemenami.

To trvalo niekoľko dní a jej majiteľ bol z toho zúfalý.

Ako nová matka by mala krava normálne produkovať takmer 12,5 litra mlieka denne. Napriek tomu, že sa zdala byť zdravá, jej vemená zostali bez mlieka. Ráno po prvom dojení sa išla pásť na pastvinu a večer sa vrátila do stajne na druhé dojenie v ten deň.

Ani v jeden deň sa však nevrátila s opuchnutými vemenami plnými mlieka, ako by mala mať ako čerstvo otelená krava. Dvakrát som ju išla vyšetriť a snažila som sa vyriešiť záhadu, ale bezvýsledne. Nedokázala som vyriešiť hádanku. Na jedenásty deň po otelení mi farmár opäť zavolal. Uľavilo sa mu, pretože záhadu vyriešil.

Po rannom dojení vyšiel za kravou na pastvinu a zistil, čo sa deje: Krava mala konečne dvojčatá. Jedno z nich však vzala do stodoly v noc pôrodu. Druhé mláďa mala ukryté v lese na druhom konci lúky. A tak každý deň chodila za svojím malým, kŕmila ho, starala sa oň a vychovávala ho ďaleko od svojho majiteľa, aby jej ho nezobral.

Hoci som na chovateľa apelovala, aby jej nechal teľa, neposlúchol ma a nakoniec jej ho zobral.

Na chvíľu sa nad tým zamyslite: Táto krava mala predovšetkým pamäť. Pamätala si, že všetky jej predchádzajúce teľatá jej boli odobraté, čo je pre každú novú matku srdcervúce.

Po druhé, dokázala premyslieť a následne uskutočniť plán. Jedno z teliat priniesla farmárovi, aby nič netušil, ale druhé si nechala schované v lese, ako to robia jelene.

Po tretie, vracala sa v noci do stajne a cez deň chodila k teľaťu. Nedokážem vám povedať, ako to vedela urobiť. Zdá sa, že zúfalá matka môže pre svoje dieťa urobiť veľa.

Čo viem určite, je toto: Za tými krásnymi, obrovskými očami sa skrýva oveľa viac, ako vidíme my ľudia.