„Kristus vždy hovorí posledný“ – Svätý kríž zachránil trojročné dieťa s diagnózou leukémie!

„Kristus vždy hovorí posledný“ – Svätý kríž zachránil trojročné dieťa s diagnózou leukémie!

12 novembra, 2022 0 Od Redakcia

Gianna Zorzou sa podelila o osobný zázrak, ktorý zažila so svojím trojročným synom, ktorému diagnostikovali akútnu lymfoblastovú leukémiu. „Dňa 10. júla bola môjmu synovi (3 roky) diagnostikovaná akútna lymfoblastická leukémia po prijatí a špecializovaných vyšetreniach v materskej nemocnici.

Konkrétne výsledky hematológie ukázali:

  • Biele krvinky 22 000
  • Trombocyty 27 000
  • Hemoglobín 8,2
  • Hematokrit 24,3

Od začiatku nás upokojoval a hovoril nám: Nemajte obavy, dieťa bude v poriadku. V nasledujúcich dňoch sa jeho zdravotný stav začal zhoršovať, takže sme nevyhnutne museli začať chemoterapiu. Z tohto dôvodu sme veľmi potrebovali krv a krvné doštičky. Vďaka otcovi Demetriosovi sme opäť dostali fľaše krvi z krvnej banky Agioi Isidore, nemocnice Agios SAVAS , ako aj ďalšie fľaše krvi z nemocnice Paros a Agios Sophia.

Pre krvné doštičky sa dobrovoľne prihlásili a prispeli aj duchovné deti otca Demetriosa.

Napriek všetkým chemoterapiám neboli výsledky prvých testov podľa očakávaní a lekári nám oznámili, že ak sa pri ďalších testoch neznížia niektoré markery, existuje vážna možnosť, že bude potrebná operácia na transplantáciu kostnej drene. Okrem toho mal chlapec tú smolu, že sa v nemocnici nakazil mikróbom, čo malo za následok vážne riziko sepsy.

Napriek nášmu sklamaniu sme v žiadnom prípade nestratili vieru. Cítili sme sa nesmierne požehnaní, že sme mali podporu otca Demetriosa prostredníctvom Svätého kríža.

3. augusta 2020 nám otec Demetrios daroval olej Svätého kríža. Povedal nám, aby sme nosili tričko a denne ho týmto olejom krížili. Od toho dňa začalo mať dieťa, ktorému bolo v predchádzajúcich dňoch úplne zle a nemohlo chodiť, dobrú náladu, získalo chuť do jedla a jeho testy sa každým dňom zlepšovali.

Pomoc Svätého kríža dala svojmu synovi

Dňa 11. augusta 2020 sme boli prepustení s podmienkou, že v prípade horúčky budeme okamžite prijatí do nemocnice. V ten večer sme sa vybrali do Agioi Isidore, aby sme prijali požehnanie svätého kríža a poďakovali sa otcovi Demetriosovi.

Bolo tam veľmi veľa ľudí a my sme sa rozhodli sadnúť si do ikonostasu svätého Júdu Tadeáša. Koniec koncov, bol to svätec, ku ktorému nás otec Demetrios vyzýval, aby sme sa modlili. Prekročil nás a povedal nám presne to isté: dieťa sa uzdraví a to, že nemôže chodiť, je dočasné, je to vedľajší účinok liečby.

V predvečer Nanebovzatia Panny Márie nás prijali k matke na potrebné vyšetrenia.

Testy boli takmer v norme pre zdravé dieťa a lekári nám dovolili vrátiť sa domov. Nasledujúci deň sme navštívili svätých Izidorovcov.

Pondelok 17. augusta 2020
Výsledky ukázali nasledovné:

  • Biele krvinky 4.120
  • Trombocyty 482 000
  • Hematokrit 30
  • Hemoglobín 10

Pokračujeme s našou vierou, Svätým krížom a otcom Demetriosom vpred, pretože ako hovorí: „KRISTUS VŽDY HOVORÍ POSLEDNÝ“.

Otec Demetrios, ďakujeme vám, že vďaka Svätému krížu a vašim modlitbám bolo naše malé dieťa zachránené. To najmenej, čo môžeme urobiť, je vyznať zázrak, ktorý sme zažili! Sme vám navždy vďační!

Požehnanie Svätého kríža a vaše požehnanie nech je nad nami!