Kvôli rakovine prišla o oko. Našla sa vďaka zajkovi, ktorý „vyzerá“ ako ona…

Kvôli rakovine prišla o oko. Našla sa vďaka zajkovi, ktorý „vyzerá“ ako ona…

2 januára, 2023 0 Od Redakcia

Potreba inklúzie, potreba cítiť, že napriek svojej odlišnosti niekam patríme, je zrejmá už od najútlejšieho veku. V prípade tohto dievčatka sa to prejavilo krátko po jej dvoch rokoch, keď si uvedomila, že je jediná vo svojom okolí, ktorá má len jedno oko a cítila sa kvôli tomu mimo.

Jej mama však našla spôsob, ako dcére pomôcť nájsť radosť a úľavu. Obrátila sa na výrobcu nádherných bábik na mieru a požiadala o jednu, ktorá by sa podobala jej dievčatku. Jessica Sebastian, ktorá vytvorila krásnu spievajúcu bábiku, opisuje:

„Vyrábam bábiky. Nie je to hrdinská práca, ale nedávno ma požiadali, aby som vyrobila bábiku pre dievčatko, ktoré je skutočnou superhrdinkou. Kontaktovala ma mamička s otázkou či by som mohla vyrobiť spievajúcu bábiku s jedným okom pre jej dvojročnú dcéru, ktorá miluje zvieratá a ktorá prišla o ľavé oko v dôsledku rakoviny. Dievčatko si začalo všímať, že je iné ako ostatné deti a jej milá mamička si prečítala články o tom, že dať dieťaťu bábiku, ktorá vyzerá ako ono, môže byť nesmierne užitočné a terapeutické.

Preto chcela, aby jej dcéra mala bábiku, ktorá sa na ňu podobá, teda bábiku, ktorá má len pravé oko. Dodnes si nemyslím, že by som bola niekedy požiadaná, aby som vytvorila niečo také láskyplné a zmysluplné. Na obrázku vidíte toto úžasné dievčatko v deň jej tretích narodenín, ako objíma svojho jednookého zajačika, ktorý je rovnako dokonalý a krásny ako ona.

Na tomto obrázku sa mi samozrejme najviac páči, že dievčatko má na sebe pyžamo Wonder Woman. Dokonale reprezentujú silu a odvahu tejto malej superhrdinky!“