Kvôli tomuto by ste si nemali nechávať fotografie mŕtvych. Tento dôvod vás šokuje!

Kvôli tomuto by ste si nemali nechávať fotografie mŕtvych. Tento dôvod vás šokuje!

13 septembra, 2023 0 Od Redakcia

Po smrti milovaného človeka nám zostávajú fotografie pripomínajúce zosnulého a navracajúce vrelé spomienky. Nie je preto divné, že si ich uchovávame a počas vhodných chvíľ si ich prezrieme. V ezoterizme však existuje názor, že je potrebné si také fotografie uchovávali podľa určitých pravidiel, aby sa zabránilo vplyvu mŕtvych energie na živých ľudí.

Fotografia zosnulého je nejakým spôsobom spojená so svetom mŕtvych a keď človek zomrie, opúšťa svoje spojenie so svetom živých. Je preto dobré vedieť, ako si správne uchovávať fotky mŕtvych ľudí. Nevešajte si fotografie zosnulých kade-tadiaľ po dome a nepozerajte sa na ne príliš často, pretože sa tým zbavujete pozitívnej energie a ochrany, čo následne povedie k zhoršeniu duševného, emočného i fyzického zdravia.

Fotka z pohrebu je obzvlášť nebezpečná. V niektorých krajinách je zaužívané fotografovanie na cintorínoch, ale je to pomerne zlá tradícia: také fotografie nedovolia človeku zabudnúť na túto smutnú udalosť a nenájde ani svoj vnútorný pokoj. V prípade, že také fotky máte aj vy, radšej sa ich zbavte. Skladujte ich oddelene od fotografií mŕtvych v čiernom obale alebo krabici. Pokiaľ sú na jednej fotografii mŕtvi aj živí, bude lepšie ju rozstrihnúť a nedovoliť negatívnu energiu, aby vás pohltila.

Nemusíte sa obávať, ak sa na fotografie z albumu občas pozriete. Najdôležitejšou vecou je, aby ste na nich nepozerali až príliš často – povedie to k zhoršeniu emočného stavu. Existujú aj názory, že otváranie albumu s fotografiami mŕtvych by malo nastať iba počas dní pamiatky zosnulých alebo výročia ich smrti.

Psychológovia majú v tejto veci svoj vlastný názor. Hovoria, že sa bojíme zavesiť fotografie mŕtvych len preto, že nám pripomínajú pominuteľnosť života a že príde deň, keď tento svet opustíme aj my. Tiež radí, aby ste zosnulým odpustili. Ak to urobíte, fotografie vám nebudú spôsobovať žiaľ a smútok. Naopak, budete si s nimi spájať len tie najpríjemnejšie spomienky.

Zdieľajte tento článok aj so svojimi priateľmi a rodinou, ak súhlasíte aj vy.