Lekári im povedali niečo, čo trhá srdce, ale rodičia sa nevzdávajú…

Lekári im povedali niečo, čo trhá srdce, ale rodičia sa nevzdávajú…

24 februára, 2023 0 Od Redakcia

Lekári im odporučili, aby sa uchýlili k potratu, no mali iný plán a malá Tessa je rozkošná!
Keď sa ich dieťa narodilo bez nosa, Grainne a Nathan Evans boli zdesení, keď videli lekársku radu, že rodičia sa zvyčajne uchyľujú k potratu v prípadoch, ako je ten, ktorý postihol ich dcéru.

Preto sa tento írsky pár rozhodol o svojom príbehu verejne prehovoriť. Dať nádej ostatným, ktorí čelia podobným problémom.

Tessa sa narodila s veľmi zriedkavým stavom. Dodnes bolo zdokumentovaných len 47 prípadov podobného ochorenia. Tessa má okrem defektu nosa aj problémy so zrakom.

Keď mala 11 týždňov, podstúpila zákrok zameraný na obnovenie zraku dievčatka na ľavé oko, žiaľ, zákrok bol neúspešný a dievčatko na ľavé oko nevidí. Našťastie má zrak na pravé oko.

Najväčšou prekážkou, ktorej čelili rodičia dnes 18-mesačného dievčatka, bol však nedostatok dostupných odborných znalostí.

Manželia sa najskôr stretli s veľmi odstrašujúcim článkom, ktorý zverejnil chirurg o deťoch s arhiniou a v ktorom sa uvádzalo, že „deti s týmto ochorením majú slabé duševné a fyzické schopnosti, najlepšie je tehotenstvo ukončiť“. Grainne pre The Telegraph povedal, že toto tvrdenie je veľmi nepravdivé.

Tessa čaká na prvú operáciu svojho druhu v londýnskej nemocnici, kde jej lekári vložia protézu nosa.

Rodičia dievčatka uvádzajú, že „toľko toho doteraz prekonalo, naše statočné dievča nám ukazuje, aká je výnimočná. Vkradne sa do srdca každého človeka, ktorého na svojej ceste stretne.“

Ak vás príbeh Tessy a jej rodičov inšpiruje, podeľte sa oň s ostatnými…💗