Lekári jej nedávali ani rok… a teraz sa pozrite, ako vyzerá…

Lekári jej nedávali ani rok… a teraz sa pozrite, ako vyzerá…

31 júla, 2022 0 Od Redakcia

Pred piatimi rokmi sa Emme Newmanovej a Scottovi Garsideovi narodilo dievčatko Charlotte. Manželia boli na svoje dieťa veľmi hrdí napriek tomu, že sa narodilo so zriedkavou formou trpasličieho vzrastu, ktorá je taká vzácna, že vedci ešte nedali tomuto ochoreniu meno.

V deň narodenia merala len 25 cm a vážila necelý kilogram. Je drobná a krehká ako plyšový medvedík. Lekári neboli optimistickí, pokiaľ ide o Charlottinu šancu na prežitie. Lekári varovali rodičov, že dievčatko sa pravdepodobne nedožije ani jedného roka.

Matka nemala kde kúpiť oblečenie v správnej veľkosti pre svoju dcéru, a tak jej nezostávalo nič iné, len jej oblečenie zhotoviť. Svoju dcéru často nosila vo vrecku mikiny. Manželia museli pre svoje dievčatko vyrobiť malé plienky na mieru. Prekvapivo, napriek tomu všetkému Charlotte dovŕšila jeden rok a naďalej je veselým a živým dievčatkom.

Hoci má vážne zdravotné problémy, ako napríklad oslabený imunitný systém, cystu na pečeni a mentálne aj fyzicky zaostáva za svojimi rovesníkmi, rodičia veria, že ju v živote čakajú prekvapenia, pretože nikto nečakal, že sa dožije dvoch rokov.

Charlotte je však plná energie a jej široký úsmev a ohnivo červené vlasy dávajú najavo, že sa nevzdáva boja. Jej sestry vedia, že Charlotte je oveľa silnejšia, ako vyzerá. Vyzerá presne ako bábika, ale rovnako ako ostatné deti rada behá po dome a rozčuľuje sa.

„Ľudia sa s ňou boja maznať, pretože sa boja, že je veľmi krehká, ale ona je skutočná malá boxerka a nerada je v pokoji ani minútu. Je síce maličká, ale jej osobnosť je obrovská a chce robiť všetko, čo iné deti v jej veku,“ povedala 30-ročná matka dievčatka.

Charlotte od narodenia takmer nevyrástla a stále je menšia ako jej obľúbený plyšový medvedík. Teraz má päť rokov a 68 cm, stále nosí oblečenie vhodné pre novorodencov a dokonca aj rodinná mačka je väčšia ako ona. Je považovaná za najmenšie dieťa, aké kedy bolo známe. Nedávno urobila dôležitý krok vo svojom živote: prvý deň v škole, keď sa konečne začala učiť.

„Je síce malá, ale je to silná osobnosť a chce robiť to, čo by robilo každé normálne päťročné dieťa,“ povedala jej matka. „Do školy sa teší už od svojich troch rokov. Je to viac, ako sme očakávali,“ pokračovala matka. „Samozrejme, že sa o ňu veľmi bojíme, pretože nechceme, aby jej ostatné deti ublížili, ale nie je taká krehká, ako sa zdá.“

Charlotte sa teraz teší do školy a ostatné deti ju privítali. „Charlotte je teraz veľmi šťastná a nevieme, aké prekvapenia si pre nás pripravila do budúcnosti.“

Aké úžasné dieťa a aká milujúca rodina. Dúfame, že Charlotte bude ešte dlho sprevádzať a podporovať jej nekonečná energia a milujúca rodina.