Lekári už dlho nič podobné nevideli. Rozruch spôsobilo samotné bábätko!

Lekári už dlho nič podobné nevideli. Rozruch spôsobilo samotné bábätko!

23 februára, 2024 0 Od Redakcia

Táto žena sa rozhodla, že je ten správny čas založiť si rodinu. Preto začala s manželom pracovať na dieťati. Našťastie všetko prebehlo bez komplikácií, otehotnela a v 38. týždni tehotenstva prišiel pôrod. Počas celých 9 mesiacov a v priebehu pôrodu bolo všetko úplne normálne. Nezvyčajné však bolo samotné dieťa. Lekári povedali, že niečo podobné už dlho nevideli, niektorí dokonca nikdy počas svojej kariéry, až teraz.

Dieťa prišlo na svet s hmotnosťou 6,5 kg, čo je dvakrát viac ako priemerný novorodenec. Dieťa sa zmestí do oblečenia 9-mesačného batoľaťa. Internetoví používatelia len vytreštili oči. Je to naozaj neuveriteľné. Niektorí lekári sa s niečím podobným vo svojej kariére ešte nestretli, boli šokovaní. Najviac však bola prekvapená samotná mama. Nečakala, že jej dieťa dosiahne také rozmery.

Prípad je taký nezvyčajný, že sa o ňom okamžite dozvedel celý svet. Je to na celom internete a každý, kto o tom počul alebo čítal, sa čuduje, ako sa niečo také mohlo stať. Lekári uviedli, že jediným rozumným riešením v tomto prípade bol cisársky rez. Lekár, ktorý zákrok vykonal, povedal, že mal do činenia s najväčším novorodencom, akého kedy videl.

Dieťa sa v nemocnici okamžite stalo „malou“ celebritou. Prišli za ním sestry a ďalší lekári. Váha však nie je to jediné, čím je výnimočný, je aj dosť vysoký, meria 60,3 cm. Nemocnica nebola vybavená na tak veľké dieťa, museli dodatočne objednať plienky vhodné pre veľkosť batoľaťa.

😀 Aký milý príbeh, podeľte sa oň aj so svojimi priateľmi a rodinou.