Ľudia si všimli zvláštne správanie starčeka sediaceho v prístave. Nakoniec prišlo vysvetlenie, ktoré dojíma k slzám…

Ľudia si všimli zvláštne správanie starčeka sediaceho v prístave. Nakoniec prišlo vysvetlenie, ktoré dojíma k slzám…

3 decembra, 2022 0 Od Redakcia

Obyvatelia prímorského mesta v Grécku si všimli naozaj zvláštnu vec. Deň čo deň sa v prístave začal objavovať starý muž, ktorý sedel vždy na tom istom mieste s výhľadom na more a niekedy tam trávil celé hodiny. Pravdepodobne by na tom nebolo nič zvláštne, keby tam nesedel s fotografiou na stojane vedľa seba, otočený k moru. Mnohí ľudia si všimli toto zvláštne správanie, ale nikto nemal odvahu opýtať sa starca, čo sa deje a prečo sa správa tak zvláštne.

Až jedného dňa jedna žena nabrala odvahu a zašla za starcom. Všimla si, že jeho tvár je posiata slzami a že jeho pohľad je smutný a prázdny. Požiadala ho o dovolenie sadnúť si a spýtala sa ho, či ho niečo trápi alebo či nepotrebuje pomoc. Všimla si, že na fotografii je staršia dáma s krásnym úsmevom a bohatými bielymi vlasmi.

Príbeh, ktorý dojme

Čoskoro bolo jasné, o čo ide… Starec rozprával svoj príbeh, očividne bol rád, že ho môže niekomu vyrozprávať. Posledných niekoľko rokov sem chodil so svojou ženou každý deň. Túto tradíciu založili pred niekoľkými rokmi, keď jeho manželke diagnostikovali strašnú rakovinu. Vtedy si ani jeden z nich nevedel predstaviť, čo ich čaká. Najprv sa snažili o liečbu, chodili do nemocnice, ale lekári im čoskoro dali jasne najavo, že nemajú nádej a že musia venovať svoju energiu ľuďom, ktorých ešte môžu zachrániť.

Jeho manželka sa preto rozhodla, že svoje posledné dni nechce stráviť v nemocnici, ale doma v spoločnosti milujúceho manžela. Staral sa o ňu, aj keď prestala chodiť a bola úplne odkázaná na jeho pomoc. Doslova mu chradla pred očami, ale on bol odhodlaný urobiť jej posledné dni krásne a naplnené. Milovala more a preto ju každý deň brával na toto miesto, aby sa mohla kochať pohľadom na vlny.

Láska až za hrob

Keď zomrela, bol zničený a nevedel, čo si počať so svojím životom, ale potom si spomenul na túto tradíciu. A tak sem chodí každý deň, len jeho manželka už nie je s ním, iba na fotografii. Je si však istý, že je stále s ním – všade a navždy.

❤️