Mama si najprv myslela, že je to len ekzém. Keď dieťa videli, lekár ich okamžite poslal do nemocnice. Šokujúca diagnóza prišla o 3 dni neskôr…

Mama si najprv myslela, že je to len ekzém. Keď dieťa videli, lekár ich okamžite poslal do nemocnice. Šokujúca diagnóza prišla o 3 dni neskôr…

13 mája, 2023 0 Od Redakcia

Rhian Brace zverejnila na svojom facebookovom profile príbeh, ktorý dojal ju aj jej rodinu. Jej syn Ernie takmer zomrel na infekciu vírusom herpes simplex, ktorý u dospelých zvyčajne spôsobuje mierny stav nazývaný prechladnutie. U dospelých to zvyčajne nespôsobuje žiadne vážnejšie komplikácie.

Ako sa však ukazuje, pre veľmi malé deti môže byť veľmi vážnou hrozbou pre ich život a zdravie. Preto chcela Rhiana upozorniť všetkých rodičov na túto hrozbu.

Prečítajte si, čo napísala Rhiana, a zdieľajte to so všetkými rodičmi.

„Najskôr by som sa chcela poďakovať všetkým za ich obrovskú podporu, všetky dobré priania a milé slová, ktoré nám boli zaslané, keď sme boli v nemocnici. Tiež by som sa chcel poďakovať celému personálu na detskom oddelení Doncaster za skvelú prácu, ktorú odviedli boli sme tu a podpora, ktorú ponúkli.

Teraz k veci. Mala som veľa otázok o symptómoch a príznakoch infekcie, ktorú mal Ernie. Preto som to chcela verejne zdieľať.

Ernie nemal teplotu, menila som mu plienky v normálnej frekvencii, jedol to isté, čo posledné dva týždne. Jediným znakom toho, že s ním niečo nie je ok, bola malá chrasta, ktorá sa mu objavila vzadu na hlave, chrasta, ktorá praskla a zišla sa, keď som ju umyla.

Vyčistila som mu hlavu a umyla pre prípad, že by to bola infekcia. O tri dni neskôr sa na hlave objavili ďalšie 4 a na druhý deň sa objavilo ďalších 6. Všetky sa zdali byť infikované. Vtedy som sa rozhodla navštíviť lekára, pretože skoršia diagnóza sa mi nezdala správna. Predtým mi povedali, že je to ekzém. V ten istý deň Ernieho previezli do nemocnice.

Po troch dňoch v nemocnici sme konečne dostali diagnózu – infekcia vírusom herpes simplex, ktorý spôsobuje nádchu. Neznie to vážne, však? Omyl! U detí je rovnako nebezpečný ako meningokok, pri nesprávnej liečbe okamžite napáda mozog, pľúca a ďalšie životne dôležité orgány. Ernie potreboval prepichnutie ihlou, aby sa antibiotiká rýchlejšie dostali do jeho tela.

Teraz, takmer o dva týždne neskôr, Ernie takmer dokončil svoju vnútrožilovú antivírusovú liečbu a pre nás to stále nie je koniec cesty. Nasledujúcich 6 mesiacov bude musieť doma brať perorálne lieky, aby sa uistil, že vírus z jeho systému úplne zmizne. Čaká nás aj veľa návštev u lekárov. Povedali nám, že ak Ernie bude mať 1. narodeniny a nemal by príznaky, kvôli ktorým bol hospitalizovaný, vírus by mal byť úplne mŕtvy.

Môžete vidieť, ako tieto miesta na hlave vyzerali.

Pamätajte, že keď ste v blízkosti malých detí, najdôležitejšia je osobná hygiena, vždy si umyte ruky a nebozkávajte dieťa a rešpektujte vôľu rodičov.

Zdieľajte prosím s ostatnými a buďte opatrní. Ide o vaše dieťatko!