„Mami, neplač,“ hovorí trojročné dieťa s rakovinou, pretože rodičia nemajú peniaze na jeho liečbu…

„Mami, neplač,“ hovorí trojročné dieťa s rakovinou, pretože rodičia nemajú peniaze na jeho liečbu…

30 októbra, 2023 0 Od Redakcia

Trojročný chlapec s rakovinou hovorí svojej mame, aby nebola smutná, pretože nemá peniaze na liečbu. Srdcervúci moment, keď trojročný chlapec trpiaci rakovinou utešuje svoju matku, pretože jeho rodičia si už nemôžu dovoliť jeho liečbu, bol zachytený a je skutočne srdcervúci.

Len trojročný Li Junyang z východnej Číny trpí vzácnou rakovinou a podstúpil už dve operácie, sedem rádioterapií a sedem chemoterapií. Jeho rodičia minuli všetky úspory a stále dlhujú 24 000 eur, pričom lekári tvrdia, že budú potrebovať ďalších 56 000 eur, čo je pre poľnohospodársku rodinu astronomická suma.

Zúfalí rodičia boli minulý mesiac nútení ukončiť synovu liečbu po tom, čo im podľa charitatívnej organizácie nikto z ich priateľov ani príbuzných nemohol požičať viac peňazí. Charitatívna organizácia Dahe uviedla, že v júni vzala malého Junyanga do nemocnice Xinhua v Šanghaji, aby mal k dispozícii lepšie zdravotnícke prostriedky.

Organizácia tiež uviedla, že obaja Junyangovi rodičia museli prestať pracovať, aby sa mohli starať o chlapca. „Keď dieťa trpí vážnou chorobou, obaja rodičia by mali skončiť v práci. Taká je realita Číny,“ povedal zakladateľ charity Dahe pre MailOnline.

Junyangova matka Qu Lifang sa rozplakala: „Naozaj nemáme iné možnosti. S manželom sa každý deň hádame kvôli peniazom.“ Keď videl, že matka stále plače, trojročný Junyang jej jemne utrel slzy z tváre a povedal jej: „Mami, neplač.“ S Daheho pomocou mohol Junyang 3. augusta pokračovať v liečbe v detskej nemocnici v Anhui.

Cesta k návratu trojročného Junyanga do normálneho života je však ešte dlhá a náročná.

Podeľte sa o tento srdcervúci príbeh aj s ostatnými.