Mamička porodila dvojičky so snehobielymi vlasmi a ich jedinečná krása sa ukázala až po rokoch….

Mamička porodila dvojičky so snehobielymi vlasmi a ich jedinečná krása sa ukázala až po rokoch….

13 februára, 2023 0 Od Redakcia

Každý tehotný pár čelí pred narodením svojho dieťaťa extrémnej radosti a určitej miere nervozity… takže dozvedieť sa, že čakáte dvojičky, je nepochybne dvojnásobný stres, ale aj dvojnásobná radosť. Konkrétne pre jeden pár sa prekvapenie z toho, že sa im narodia dvojičky, ešte viac zväčšila po tom, ako sa na svoje dve, snehobiele bábätká pozreli…

Argentínčania Jorge Gomez a jeho manželka si totiž nikdy nepredstavovali, akú medzinárodnú pozornosť si ich dve sladké dievčatká získajú po ich narodení v roku 2018.

Dvojnásobné vzrušenie

Keď manželia Gomezovci v roku 2018 zistili, že budú rodičia, mali obrovskú radosť. Nemohli sa dočkať, kedy sa ich prvorodený syn stane starším bratom a doplní ich rodinu. Ako každý iný zodpovedný tehotný pár dbali na to, aby pravidelne navštevovali lekára na kontroly a uistili sa, že všetko prebieha hladko.

Pri jednej z takýchto návštev sa dozvedeli neuveriteľnú správu, že na ceste nie je jedno, ale dve deti: dvojičky. Výzva donosiť a porodiť nie jedno, ale dve deti je spojená s určitým rizikom, ale pani Gomezová prežívala relatívne normálne tehotenstvo.

Počas toho všetkého boli manželia Gomezovci nadmieru šťastní a nemohli sa dočkať, kedy privítajú na svete svoje dve nové dievčatká. Nasledovali obvyklé prípravy, ako napríklad zariadenie vhodných priestorov pre ich čoskoro narodené uzlíčky radosti.

Na jednu vec však vôbec neboli pripravení. Vzácnejšie ako vzácne.

Keď v nemocnici v argentínskej provincii Tucuman konečne prišli na svet veľmi zvláštne dvojičky, boli predčasne narodené o 36 týždňov. Napriek tomu dve malé bojovníčky, Catalina a Virginia, vážili zdravo. Ich zdravá váha napriek predčasnému narodeniu však nebola ani zďaleka najväčším prekvapením.

Catalina aj Virginia sa objavili so snehobielymi vlasmi – a vôbec sa nepodobali na svojich rodičov.

Ako sa ukázalo, dievčatká sa narodili s albinizmom, vzácnou genetickou poruchou, ktorá spôsobuje nedostatok pigmentu v koži. Napríklad v USA sa s albinizmom narodí len jedno zo 17 000 detí. Albinizmus sa prenáša (dedí) v rodinách a pri väčšine typov musia byť nositeľmi génu albinizmu obaja rodičia.

„Keď nám oznámili, že budeme mať dve deti, prinieslo nám to veľa šťastia a keď sa narodili a videli sme, že sú albíni, to šťastie sa vôbec nezmenilo. Pre nás je to požehnanie,“ povedal Jorge pre miestne noviny. Je úžasné, že keď sa Catalina a Virginia narodili, stali sa prvým párom dvojčiat albínov narodených v Argentíne.

Dvojnásobná vzácnosť

Ich vzácna genetická porucha bola pre všetkých šokom. Jorge aj jeho manželka sa však cítili požehnaní aj so svojimi novými prírastkami. „Keď nám oznámili, že budeme mať dve deti, prinieslo nám to veľa šťastia, a keď sa narodili a videli sme, že sú to albíni, to šťastie sa vôbec nezmenilo,“ povedal otec Jorge pre LV12.

Dvojčatá však potrebujú dodržiavať aj „bezpečnostné opatrenia“, čo treba brať do úvahy. Jedným z nich je napríklad to, že ako všetci jedinci narodení s albinizmom, aj dievčatá sú mimoriadne citlivé na UV žiarenie, a preto musia byť Gomezovci vždy mimoriadne opatrní, pokiaľ ide o ochranu pred slnkom.

Svetlá budúcnosť

Tento rok Catalina a Virginia dovŕšia štyri roky a ako rastú, sú každým dňom krajšie a krajšie. V decembri 2021 dievčatá pózovali v šatách, ktoré pre ne navrhol blízky rodinný priateľ. Dúfajme, že ich príbeh a tieto fotografie vrhnú trochu svetla na albinizmus a ukážu, akí jedinečne krásni môžu byť albíni.

A čo je najdôležitejšie, Gomezovci dokázali, že každé dieťa si zaslúži byť hlboko a bez odsudzovania milované bez ohľadu na jeho genetické predispozície. Veríme, že príbeh Cataliny a Virginie nás naučí, že všetky deti si zaslúžia byť milované a oceňované bez ohľadu na ich genetickú výbavu.

Ak sa vám páčil pohľad na ich rozkošné tváre, nezabudnite sa o tento článok podeliť so svojou rodinou a priateľmi.💕