Mamu zdvihli z vozíka, aby si zatancovala so synom na jeho svadbe, len 10 dní pred smrťou…

Mamu zdvihli z vozíka, aby si zatancovala so synom na jeho svadbe, len 10 dní pred smrťou…

4 decembra, 2022 0 Od Redakcia

Každý si predstavuje, ako bude vyzerať jeho svadobný deň. Myslíme na blízkych, ktorí tam budú, na otca, ktorý vedie nevestu k oltáru, na mamu, ktorá zdieľa tanec so svojím synom ako ženíchom. Niekedy sa však veci, ktoré plánujeme, neuskutočnia tak, ako sme dúfali. Život je o tom, aby sme veci brali s nadhľadom…

Scooter Hightower miloval svoju matku viac než kohokoľvek a čokoľvek iné. Boli zohratá rodina, ktorá spolu oslavovala všetky šťastné chvíle. Bol to však srdcervúco smutný moment, ktorý klan nevyhnutne ešte viac zblížil. V decembri 2019 bola Scooterovej mame Terri diagnostikovaná ALS. ALS, čo je skratka pre amyotrofickú laterálnu sklerózu – ide o zriedkavé neurologické ochorenie, ktoré ovplyvňuje neuróny človeka, ktoré súvisia s ovládaním jeho dobrovoľných svalových pohybov.

Celá rodina bola zničená, najmä preto, že ALS sa nedá vyliečiť. Rodina vedela, že neodvratný koniec Terri sa blíži. A v lete 2020 sa koniec začal blížiť, keď Terri pomaly strácala schopnosť rozprávať, chodiť a dokonca aj samostatne jesť. Musela si zaobstarať invalidný vozík s pohonom, aby sa mohla sama pohybovať!

Ako sa jej zdravotný stav zhoršoval, mala niekoľko želaní, ktoré dúfala, že sa jej podarí splniť pred smrťou. Podľa Scootera boli želania jeho matky nasledovné: „Čakala na narodenie svojej vnučky, mojej netere a tá má už šesť mesiacov a potom čakala na našu svadbu. Chcela byť na našej svadbe.“ Scooterov svadobný deň bol stanovený na 9. októbra 2020. S výberom dokonalej piesne na spoločný tanec s mamou si dal načas, vybral si „Mothers“ od Thomasa Finchuma. Pri výbere mu pomáhala jeho sestra!

Nevesta sleduje, ako jej manžel pozýva do tanca svoju mamu – ten moment všetkých dojal k slzám.

V čase tanca Scooter vyviezol svoju matku na tanečný parket. Z invalidného vozíka ju zdvihol s pomocou svojho otca. Stodesať svadobných hostí sa pozeralo, ako drží svoju matku, podopiera jej váhu tela a pomaly s ňou tancuje. V sále nezostalo jediné oko suché. Scooter tiež plakal, keď tancoval so svojou matkou, možno vedel, že mu s ňou nezostáva veľa času.

Počas tanca bola jeho matka ochabnutá a úplne podopieraná synom, tvár mala zahniezdenú na chrbte jeho ramena. Počas celého tanca matke šepkal, bol to srdcervúco krásny moment, ktorý matka a syn zdieľali. Keď hudba začala doznievať, Scooted spustil matku späť na vozík. V tomto momente ženích otvorene vzlykal. Jeho priatelia a rodina pristúpili k duu, aby pomohli podporiť Scootera v tejto emotívnej chvíli a zatlieskali krásnemu spoločnému tancu matky a syna.

Len desať dní po synovej svadbe Terri zomrela vo veku iba 57 rokov. Ako záchranárka slúžila 30 rokov a kvôli jej službe jej telo do kostola sprevádzalo 15 sanitiek. Scooter odvtedy o svojej matke veľa rozprával a osvetľoval, aká bola obetavá a koľkým ľuďom pomohla vo svojej kariére a osobnom živote. Prezradil tiež, že pred matkinou diagnózou mal o ALS len málo vedomostí, a preto chcel po jej odchode o nej informovať aj ostatných.

Fotograf na svadbe Neil Fox nahral krásne video tanca matky a syna. Po Terrinej smrti rodina požiadala, aby sa video zdieľalo na verejnosti, aby ľudia získali povedomie o ALS a o tom, čo s človekom robí. Video sa stalo virálnym, ľudia z celej krajiny sa spojili s rodinou Hightowerovcov o ich strate a podelili sa o vlastné skúsenosti s diagnózou ALS u člena rodiny.

Scooterova nová manželka Afton povedala, že tento moment bol veľmi emotívny. Povedala: „Bola to veľmi sladko-horká chvíľa, keď som vedela, že to bol jej cieľ a vedela som, ako veľa to pre ňu a Scootera znamená.“ Úprimne povedané, toto je sám o sebe taký trpko-sladký príbeh. Naše modlitby a priania všetkého dobrého sú s rodinou Hightowerovcov, ktorá sa po tejto obrovskej strate pohybuje vo svojom živote.

Zdieľajte tento článok s ostatnými, aby ste zvýšili povedomie o ALS.