Matka 2 detí sa stala náhradnou matkou a porodila dieťa svojej najlepšej priateľky…

Matka 2 detí sa stala náhradnou matkou a porodila dieťa svojej najlepšej priateľky…

28 januára, 2023 0 Od Redakcia

Priateľstvo je posvätná vec a tí, ktorí majú po svojom boku srdečných priateľov, vedia, že pre svoju najlepšiu priateľku môžete urobiť čokoľvek, dokonca aj porodiť jej dieťa! Presne to urobila Emma, keď sa rozhodla pomôcť svojej najlepšej kamarátke Sophie stať sa matkou.

Lekári povedali Sophie, ktorá trpí cystickou fibrózou, že prípadné tehotenstvo by ohrozilo jej život a vyzvali ju, aby sa o to nepokúšala. Hoci ženy s cystickou fibrózou môžu rodiť, baktérie v ich pľúcach sa môžu rozvinúť do ochorenia typu zápalu pľúc a byť smrteľné.

„Žiadna žena si nemyslí, že by nemohla mať dieťa,“ povedala Sophie.

Keď som sa dozvedela zlú správu, chvíľu mi trvalo, kým som ju strávila.“ Pri hľadaní alternatívnych spôsobov, ako mať dieťa, mladá žena a jej manžel zvažovali náhradné materstvo a riešenie im poskytol Emmin manžel Paul.

Paul najprv uvažoval o možnosti, že by jeho manželka Emma mohla vynosiť ich dieťa. Navrhol jej to, prebrali to a ona okamžite súhlasila. Potom to oznámili svojmu priateľskému páru a všetko išlo podľa ich predstáv.

Čoskoro boli vykonané všetky potrebné procedúry a Emma otehotnela.

Pretože v tom čase boli ešte pretrvávajúce obmedzenia kvôli pandémii, mudela chodiť k lekárovi sama. Emma však svoju najlepšiu kamarátku nevynechala! Neustále ju o všetkom informovala. O každom stretnutí s lekárom, o každom ultrazvuku a o každom pohybe plodu.

Neustále sa rozprávali a Sophie, hoci z diaľky, sa cítila veľmi zapojená do prvých 9 mesiacov života svojho dieťaťa. „Nemám ako vyjadriť svoju vďačnosť Emme…

Dala mi ten najlepší dar, môjho syna!“ povedala novopečená mamička.

Na druhej strane Emma pred takýmto krokom diskutovala so svojimi dvoma deťmi, ktoré majú 16 a 19 rokov a počas celého tehotenstva mala na pamäti, že dieťa, ktoré rastie v jej bruchu, nie je jej, aby pre ňu odlúčenie nebolo ťažké. „Všetko išlo veľmi dobre! Bol to fantastický zážitok…

Cítim sa skvele vždy, keď vidím svoju priateľku šťastnú,“ povedala Emma.