Matka bola šokovaná, keď uvidela svoju novorodenú dcéru. Svoje slová však šíri do sveta…

Matka bola šokovaná, keď uvidela svoju novorodenú dcéru. Svoje slová však šíri do sveta…

6 augusta, 2022 0 Od Redakcia

Je to neuveriteľné, ale mnohí rodičia sú ochotní vzdať sa svojho dieťaťa, pretože vyzerá inak ako priemer. Preto je také dôležité zdieľať inšpiratívne príbehy, ako je tento a upozorňovať na dôležitosť, ktorú prikladáme vzhľadu, hoci by sme nemali.

Courtney a Evan Westlakeovci žili šťastný život so svojím synčekom Connorom, keď vyšlo najavo, že Courtney opäť čaká dieťa. Ich radosť z prírastku do rodiny bola neopísateľná. Pri každej kontrole ich lekári ubezpečovali, že všetko prebieha perfektne a že ich dieťa sa vyvíja výborne. Netrvalo dlho a zistili, že dieťa je dievčatko.

Veľký deň prišiel len niekoľko týždňov pred Silvestrom, ale rodina náhle šokovane zistila, že nie je všetko tak, ako si naplánovali.

Harlekýnova ichtyóza

Ich dcéra Brenna mala po narodení na koži hrubé biele škvrny. Bola nehybná, mala extrémne vysokú teplotu a po celom tele mala vredy. Potrebovala okamžitú intenzívnu starostlivosť, inak by neprežila. Rodičia sa počas dvoch týždňov nesmeli dotknúť svojho dieťaťa.

Ukázalo sa, že Brenna sa narodila so zriedkavým dedičným ochorením nazývaným harlekýnska ichtyóza, známym aj ako rybia hlava. To znamenalo, že Brennina koža sa „ošupáva“ 10-krát rýchlejšie, ako je priemer. Pokožku má červenú po celom tele, postihnuté sú aj oči, ústa a uši. Ochorenie je nevyliečiteľné a často smrteľné.

Okrem zvýšenej starostlivosti, ktorú si vyžaduje starostlivosť o Brenninu pokožku, sa Courtney musí vyrovnať aj s reakciami okolia. Často sa stretáva s nesúhlasom, zdržanlivosťou, rozpačitými pohľadmi cudzích ľudí a zvláštnymi, zvedavými otázkami detí o zvláštnom vzhľade jej dcéry.

Courtney by chcela, aby ľudia priateľsky oslovovali jej dcéru a pýtali sa jej, koľko má rokov, čo má rada atď. Našťastie je Brenna vďaka svojej milujúcej a podporujúcej rodine veľmi sebavedomé dievčatko, ktoré sa nenechá nikým zneistiť. A jej brat Connor ju má mimoriadne rád, čo ju ešte viac posilňuje.

„Nechápem, prečo sa ľudia boja rozprávať s ľuďmi, ktorí vyzerajú inak. Keď sa ich deti spýtajú, prečo má Brenna takú červenú a opuchnutú pokožku, prečo nemôžu úprimne odpovedať: „Neviem, ale nezáleží na tom, ako vyzerá, každý je jedinečný,“ poznamenala Courtney.

Napriek každodenným problémom sú Evan, Courtney a Connor veľmi hrdí na svoju malú bojovníčku, ktorá je rovnaká ako všetky ostatné deti. Miluje svoju rodinu, rada sa hrá a počúva rozprávky na dobrú noc od svojho otca.

Ak sa vám tento článok páčil, nezabudnite ho zdieľať so svojimi priateľmi!