Matka bola v rozpakoch, keď videla svoju fotografiu, ktorú urobil jej syn. Potom však objavila niečo iné..

Matka bola v rozpakoch, keď videla svoju fotografiu, ktorú urobil jej syn. Potom však objavila niečo iné..

25 februára, 2023 0 Od Redakcia

Bridget Whiteová, blogerka a matka dvoch detí, bola so svojimi deťmi na pláži, keď ju jej syn odfotil na nie príliš lichotivú fotografiu bez toho, aby si to uvedomila. Incident opísala na svojom blogu „Bridget’s Tales“, pričom fotografiu označila za takú, ktorá v nej vyvolala „tento odpor a znechutenie“. „Prezerala som si obrázky, ktoré mám uložené v telefóne, keď som ju uvidela. Mojou prvou reakciou bol šok. Kto ma odfotil na túto príšernú fotku?

Odpor k sebe samej a znechutenie, ktoré som cítila, ma hrozili dohnať k slzám. Práve keď som sa chystala stlačiť tlačidlo „vymazať“, vošiel do miestnosti môj syn. „Vieš niečo o tejto fotke?“ spýtala som sa ho. Otočila som displej telefónu, aby ju videl. Široko sa usmial. „Odfotil som ťa, keď sme boli v Tahoe,“ povedal. „Bola si taká krásna, ako si  ležala v piesku, že som neodolal a odfotil som ťa, mami!“

„Budeš sa ma musieť spýtať inokedy, než začneš fotiť mojím telefónom,“ povedala som mu prísnym tónom. „Ja viem,“ povedal ospravedlňujúco. „Ale mami, vážne. Pozri, ako krásne vyzeráš!“ Znova a znova sa pozerám na obrázok a snažím sa pochopiť, čo vidí. Snažím sa rozoznať „krásu“. V tej chvíli ku mne pristúpila moja dcéra. Uvidela obrázok a s úsmevom mi povedala:

„To by mohla byť pohľadnica, mami. Si taká krásna. Páči sa mi to.“ Zhlboka som sa nadýchla. Bolo to presne to, čo som potrebovala počuť. Mojím predvoleným režimom je vidieť a sústrediť sa na svoje slabosti a nedokonalosti. Zrazu som však začala vidieť niečo iné. Stále som videla tuk a špeky na svojich stehnách. Ale zrazu som videla aj mamu, ktorá sa zrútila od vyčerpania po dlhom prieskume jazera a zábavnej, ale namáhavej prechádzke s deťmi.

Stále som videla bacuľaté ruky. Ale zrazu som videla ruky mamy, ktorá dvíha svoje deti, aby sa ich malé nožičky nespálili o horúci piesok a kamene. Stále som videla ženu s množstvom tuku, ktorá mala na sebe čierne šaty ako plavky v snahe skryť svoju váhu. Zrazu som však videla aj dobrodružnú mamu, ktorá má svoje deti veľmi rada.

Tak ako mnohé iné ženy, aj ja som väčšinu života bojovala so svojou váhou. Nie je to niečo, s čím by som niekedy prestala. Nemám prirodzene štíhlu postavu. Nikdy som ju nemala. Momentálne mám najväčšiu váhu za posledných 10 rokov. Avšak. Nedovolila som, aby ma moja váha zastavila. Pred ľuďmi nosím tričká, vrecovité šaty a plavky. Toto leto behám a hrám sa so svojimi deťmi a niekedy sa cítim príťažlivo.

Áno. Počuli ste ma.Cítim sa krásna. Taká pekná. Cítim sa krásna a vtipná a očarujúca! No… nie tak celkom. Ale niečo také. Je to preto, že starnem? Je to preto, že mi viac záleží na tom, na čom mi naozaj záleží, než na mojom vzhľade? Alebo je to preto, že vidím, ako sa na mňa moje deti pozerajú takým rozkošným spôsobom?

Na tom naozaj nezáleží. Už prestávam nenávidieť svoje telo. Nevzdávam sa cvičenia a svojej snahy o zdravšie telo. Sú to veci, o ktoré sa budem usilovať aj naďalej, pretože tu chcem ešte chvíľu žiť.

Práve teraz však chcem mať svoje telo rada také, aké je. Chcem sa vidieť presne tak, ako ma vidia moje deti.

Ďakujem vám!